Foto - Sesks FB
ERC

Sesks w nowym aucie na sezon 2024.

Mārtiņš Sesks i Renārs Francis sezon 2024 rozpoczną od wzmagań w nowym autem Toyotą GR Yaris Rally2 który będzie używany na wszystkich ośmiu etapach sezonu.

Juris Binde, prezes firmy telekomunikacyjnej Latvijas Mobilais Telefons otwierając konferencje prasową zapewnił dalszą współprace a co za tym idzie wkład finansowy dla Sesksa.

Nasza współpraca z Mārtiņasem sięga czasów, gdy nie miał on nawet prawa jazdy. I miło jest patrzeć, jak przez ten czas hartował się i wspiął na szczyt mistrzostwa.

powiedział Binde
Foto – Sesks FB

W ubiegłym roku mieliśmy udany sezon ERČ, zostaliśmy wicemistrzami. Jednak w miarę rozwoju ERBN musimy także się rozwijać i podejmować nowe wyzwania. Nasz start w tegorocznej edycji ERC, gdzie rywalizacja i rywalizacja rosną niemal z dnia na dzień, w miarę jak kierowcy WRC przenoszą się do ERC, wymaga maksymalnego rozwoju, jaki zapewnia wiedza specjalistyczna Sports Racing Technologies w Toyocie GR Yaris Rally 2. Oczywiście zespół musi się uczyć i poznawać samochód, nie zabraknie też innych wyzwań, np. w sezonie będzie znacznie więcej odcinków asfaltowych. Dzięki nam nawierzchnia będzie tylko w trzech etapach, a trzy z rajdów sezonu będą dla nas zupełnie nowe, nie mamy w nich żadnego doświadczenia. Spróbujmy więc dobrze się przygotować i ciężko pracować, aby mieć solidny sezon, w którym będziemy się dalej uczyć i rozwijać

powiedział Sesks
Foto – Sesks FB

Mārtiņš Sesks podkreślił, że dzięki doskonałej współpracy wszystkich kibiców i partnerów, w zeszłym roku udało mu się zyskać uznanie organizatorów ERC jako najszybciej rozwijającego się kierowca.

Dlaczego nie wybrać najnowszego, który jest obecnie dostępny. Przeprowadziliśmy kilka testów nowej Toyoty GR Yaris Rally 2”. Samochód jest bardzo atrakcyjny, mocny i po debiucie w kilku rundach WRC widać, że mając za kierownicą doświadczonych kierowców ma ogromny potencjał. Jako kierowca ważna jest dla mnie wygodna pozycja siedząca – w tym aucie jest więcej miejsca, nie jestem zmuszony do panelu. Również z punktu widzenia jazdy Toyota jest lżejsza i bardziej zwinna. Wiele rozwiązań mechanicznych łatwiej jest zmienić, możemy je dostosować i dostosować w trakcie zawodów.

skomentował Renārs Francis

Podobne tematy