Foto - PhotoMS
ERC

Østberg powalczy o tytuł.

Mads Østberg powróci do Rajdowych Mistrzostw Europy w 2024 za kierownicą Citroëna C3 Rally2 przy współpracy z Tagai Racing Technology. Norweg w sezonie 2023 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wygrywając ostatni w sezonie Rajd Węgier.

W zeszłym roku w naszym sezonie ERC było wiele wzlotów i upadków”, powiedział 36-latek, „ale zawsze pamięta się ostatni wyścig, więc zwycięstwo w kończącym sezon Rajdzie Węgier było bardzo dobrym zakończeniem sezonu Rok 2023. Dobrze jest wspominać w ten sposób ostatni rok i patrzeć w przyszłość. Nasz zespół pozostanie, będziemy kontynuować prace nad Tagai Racing Technology i Citroënem C3 Rally2. I oczywiście Patrik Barth (pilot) pozostaje przy mnie

powiedział Norweg
Foto – PhotoMS

To drugi rok, w którym startujemy w ERC, zawsze są nowe wyścigi. Ale myślę, że mamy już doświadczenie z dużą częścią rajdów. Pakiet, z którym aplikujemy w 2024 roku, jest mocny i nie ma wątpliwości: chcemy walczyć o zwycięstwo. Nie tylko po zwycięstwa w wyścigach, ale także po tytuł mistrzowski. Wszystko jest za to dane.

dodał

Didier Clément, szef działu klientów wyścigowych w Citroënie powiedział.

To nowe wyzwanie pokazuje silną i pełną zaufania więź, jaką łączy nas z Madsem, zespołem i importerem Citroëna na Węgrzech. Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na to, że Mads podejmie to wyzwanie, będący filarem naszej rodziny C3 Rally2 i naszym pilotem od prawie dziesięciu lat.

Foto – PhotoMS

Podobne tematy