Foto - TG MotorPhoto
ERC

Paddon wygrywa odcinek otwarcia

Hayden Paddon po bezbłędnym przejeździe uzyskał pierwsze miejsce w etapie otwierającym Rajdu Wysp Kanaryjskich, drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2024 wyprzedzając Andrea Mabellini i Miko Marczyka.

Stadion Gran Canaria Arena zgromadził prawie osiem tysięcy fanów i tysiącach widzów oglądających zewnętrzne strefy SSS1 Las Palmas de Gran Canaria o długości 1,80 km, Paddon zapewnił niesamowity pokaz precyzji jazdy, ustanawiając wzorcowy czas 1 minuty i 30,5 sekundy.

W Nowej Zelandii jest poranek, więc zaczynam się budzić. Jest tu tak wielu ludzi i to świetnie wpływa na atmosferę. Dzięki temu jestem podekscytowany na jutrzejszy poranek.

powiedział Paddon
Foto – TG MotorPhoto

Andrea Mabellini był drugi najszybszy dla Team MRF Tyres pomimo uderzenia lewym tylnym zakrętem swojej Škody Fabia RS Rally2 w ścianę. Miko Marczyk w swojej Fabii wyposażonej w opony Michelin zajął trzecie miejsce z czasem 1 minuty i 31,9 sekundy. Erik Cais był czwarty, 0,2 sekundy za Marczykiem, a Miklós Csomós był piąty z czasem 1:32,2 sekundy.

Mathieu Franceschi, Efrén Llarena, Simon Wagner i Mads Østberg byli następni w wyścigu na odcinku kwalifikacyjnym, a zwycięzca Rajdu Wysp Kanaryjskich 2023 Yoann Bonato znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Byłem jak nowicjusz na arenie, było zbyt ślisko, byłem zbyt ostrożny, nacisnąłem pedał gazu i hamulec ręczny. Muszę nabrać pewności.

wyjaśnił Bonato
Foto – PhotoMS

Lokalny bohater Luis Monzón przeżył dramat, gdy trzykrotny zwycięzca Rajdu Wysp Kanaryjskich wjechał tyłem swojego Citroëna C3 Rally2 w betonową barierę w części stadionowej sceny i złamał lewe tylne zawieszenie swojego samochodu.

Dotknąłem oponą ściany, nie wiem, co się stało, ale wygląda to na bardzo poważny problem.

powiedział Monzón

Pełne wyniki –>TUTAJ<–

Podobne tematy