Foto TG MotorPhoto
ERC

Bonato najszybszy w Rajdzie Wysp Kanaryjskich

Yoann Bonato powtórzył swój wynik z sezonu 2023 i wygrał odcinek otwarcia w Rajdzie Wysp Kanaryjskich ustanowił najszybszy czas 1 minuta 53,881 na odcinku kwalifikacyjnym Santa María de Guía o długości 3,57 km i wyprzedził kolegę z Citroëna C3 Rally2, Diego Ruilobę, o 0,1 sekundy, a Miklós Csomós.

Poprzednio w ERC zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego otrzymywał prawo do wyboru kolejności jazdy w pierwszej kolejności. Jednak nowe przepisy na rok 2024 oznaczają, że najszybsi w kwalifikacjach będą pierwsi na pierwszym etapie zawodów asfaltowych, co stawia Bonato i pilota Benjamina Boullouda na czele stawki w ich wyposażonym w Michelin Citroënie prowadzonym przez nowicjusza w ERC Trajectus Motorsport.

Foto – TG MotorPhoto

To nie był mój cel, spodziewam się miejsca pomiędzy 10 a 12 miejscami. Nie wiem dlaczego, hamuję trochę za wcześnie, może za późno. Myślę, że to nie jest dobry początek, bo to nie jest najlepsza pozycja. Widzieliśmy, że w zeszłym roku startowaliśmy z pierwszej pozycji i było naprawdę ciężko, ale to tylko moja wina, w tym wyścigu byłem trochę za szybki. Ale to nie ma znaczenia, zobaczymy jutro. W zeszłym roku startowaliśmy jako pierwsi i straciliśmy około 30 sekund na pierwszym etapie, a potem wygraliśmy rajd z 30 sekundami.

powiedział Bonato
Foto – TG MotorPhoto

Mathieu Franceschi, który w zeszłym miesiącu zajął drugie miejsce w otwierającym sezon V-Híd Rally Węgry ERC, był czwarty najszybszy, a za nim plasował się lider mistrzostw Hiszpanii José Antonio Suárez.

Nigdy nie znasz pogody. Najważniejsze to utrzymywać odpowiednie tempo od samego początku, nie tracić pewności siebie, być płynnym i czystym w wolnych zakrętach oraz odważnym w szybszych zakrętach

Powiedział Marczyk
Foto – TG MotorPhoto

Pełne wyniki –>TUTAJ<–

Podobne tematy