WRC

Rossel wznawia walkę o tytuł

Yohan Rossel, który nie startuje od stycznia po doskonałym występie w rajdzie Monte Carlo zapowiada, iż w Chorwacji wznowi walkę o tytuł mistrzowski w klasie WRC2. Pomimo tylko jednego startu do tej pory ten 28-latek zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a ponieważ Oliver Solberg zdecydował się nie zdobywać punktów w czwartej rundzie to przed kierowcą otwiera się duża szansa na solidny wynik i awans w klasyfikacji.

Walka w tej kategorii zapowiada się bardzo emocjonalnie gdyż będzie bardzo dużo uczestników z ogromnym doświadczeniem takich jak panujący mistrz Emil Lindholm, który ma identyczny wynik jak Rossel, zwycięzca Meksyku Gus Greensmith i Nikolay Gryazin – który ma wynik do wyrównania, ponieważ zabrakło mu zwycięstwa w Monte-Carlo tylko o pięć- dziesiętne części sekundy.

M-Sport Ford wystawi parę samochodów Fiesta Rally2 dla takich zawodników jak Adriena Fourmaux i Grégoire’a Munstera, podczas gdy fiński pretendent Sami Pajari również jeździ w zespole Toksport. Erik Cais, zawodnik z Czech, jest też zawodnikiem, który pokazał, że trzeba się z nim liczyć w walce o tytuł.

Podobne tematy