Foto - WRC.com
WRC

Rovanperä gotowy do walki

Kalle Rovanperä w sezonie 2022 przed startem w Chorwacji miał już na swoim koncie dwa zwycięstwa w trzech startach a zespół Toyoty nie krył wielkiego zadowolenia z postawy tego młodego kierowcy.

W obecnym sezonie Fin ani razu nie odniósł zwycięstwa i uważa iż taka sytuacja wcale go nie stresuje, a walka o tytuł dopiero się rozpoczyna na dobre i nie może się już doczekać rywalizacji na asfaltowych drogach Chorwacji.

Meksyk nie był dla nas łatwym weekendem. Zajęcie czwartego miejsca z naszej pozycji startowej dało nam kilka przyzwoitych punktów, ale liczyłem na więcej po Power Stage. Teraz jest Chorwacja, gdzie powinniśmy jechać z lepszym miejscem na trasie. Miejmy nadzieję, że Rajd Chorwacji będzie lepszy i że będziemy mogli tam walczyć. Dobrze wspominam tę imprezę z zeszłego roku, ale to trudna impreza – trudne warunki przy zmiennej pogodzie. Zobaczmy.

Powiedział Rovanperä

Rovanperä udaje się do Zagrzebia z zaledwie jednym punktem straty do drugiego w tabeli Thierry’ego Neuville’a – jego najbliższego pełnoetatowego rywala w tegorocznych mistrzostwach.

Podobne tematy