Foto - WRC.com
WRC

Marczyk z nowym autem w WRC2

Polski kierowca Miko Marczyk nabył zupełnie nowy samochód, przygotowując się do rywalizacji na najwyższym poziomie w tegorocznych mistrzostwach WRC2.

Polak osiągał imponujące wyniki za kierownicą Škody Fabia Rally2 Evo w trakcie całego sezonu 2022, co zostało udokumentowane miejscem w pierwszej czwórce w trakcie rajdu Vodafone Rally de Portugal. Marczyk przesiadł się na auto o wyższej specyfikacji i jego nowym miejscem pracy bedzie Fabia RS Rally2 na rok 2023 i weźmie udział w co najmniej sześciu rundach, z potwierdzonymi już wyjazdami do Portugalii, Włoch, Estonii i Finlandii.

„Miniony sezon był dla nas bardzo wymagający” powiedział Marczyk.

„Jednak mimo tego, że był wymagający, był to dla nas bardzo udany sezon. W kategorii WRC2 Junior zajęliśmy piąte miejsce na 27 załóg i dwukrotnie stanęliśmy na podium. „Bardzo się cieszę, że będziemy kontynuować naszą podróż w WRC2. Będziemy rywalizować w Portugalii, Sardynii, Estonii i Finlandii, gdzie wykorzystamy nasze doświadczenie z zeszłego roku, a o pozostałych rajdach w sezonie zdecydujemy. Mam nadzieję, że w którejś z rund będziemy rywalizować poza kontynentem europejskim” – dodał.

Podobne tematy