Foto- STARD

Ken Block dołącza do projektu E

Ken Block potwierdził że powraca i będzie ścigał się Fordem Fiestą ERX w pierwszej w historii imprezie Projekt E Series pod koniec tego miesiąca w Holjes, w ramach pierwszego weekendu FIA World Rallycross Championship 2020 w Szwecji.

Projekt E został oficjalnie zaprezentowany podczas łotewskiej rundy World RX we wrześniu ubiegłego roku w Rydze. Zestawy elektryczne z napędem na cztery koła dla samochodów w tej klasie zostały stworzone przez partnera technicznego Projekt E, STARD, wszystkie samochody wykorzystują trzy silniki elektryczne wytwarzające łączną moc 450 kW (613 KM) i moment obrotowy 1002 Nm oraz prędkość maksymalną 240 km/h, za pomocą napędu na cztery koła i dwubiegowej skrzyni biegów zamontowanej na obu osiach.

„Z niecierpliwością czekamy na Kena ścigającego się naszym Fordem Fiesta ERX w Höljes” — powiedział dyrektor generalny STARD, Michael Sakowicz.

„Nie tylko dlatego, że jest jednym z najbardziej znanych kierowców wyścigowych na świecie i pokazuje potencjał Projektu E, że klasa jest w stanie przyciągnąć kierowców takich jak Ken, ale także dlatego, że ma ogromne doświadczenie w sportach motorowych i rallycrossie i będzie bardzo interesujące, aby uzyskać jego opinie. „Ken jeździł i ścigał się różnymi szalonymi samochodami, ale naprawdę myślę, że będzie pod wrażeniem Fiesty ERX”.– dodał

Podobne tematy