Foto - PhotoMS
WRC

Opóźniony debiut Pajariego

Sami Pajari miał wystąpić w aucie Rally1 podczas Rajdu Litwy, jednakże ze względu na zmiany w składzie na Rajd Łotwy, aby wyprzedzić Hyundaia w mistrzostwach kierowców i producentów został ten termin zmieniony i ten młody kierowca zadebiutuje u siebie podczas Rajdu Finlandii.

Toyota zdecydowała się na najsilniejszy skład jaki mogą mieć, Elfyna Evansa, Takamoto Katsutę, Kalle Rovanperä i dodatkowo Sébastiena Ogiera. Ogier został poproszony o start na Łotwie specjalnie po to, aby wzmocnić ambicje zespołu dotyczące tytułu mistrzowskiego.

Początkowo nie planowałem wyjazdu na Łotwę, ale szansa pojawiła się po przeanalizowaniu wspólnie z zespołem sytuacji w mistrzostwach producentów i kierowców. Zespół chciał, żebym wziął udział w większej liczbie wydarzeń i chętnie się na to zgodziłem. Chcę odwdzięczyć się zespołowi i podziękować im za umożliwienie mi kontynuowania jazdy z nimi w sposób, w jaki robiłem to przez ostatnie trzy lata. estem zadowolony z obecnego sezonu i dobrych występów, jakie zanotowaliśmy. Nadal jestem zawodnikiem i chcę dać z siebie wszystko, aby pomóc mojemu zespołowi i wesprzeć go w utrzymaniu presji w walce o mistrzostwo. Ponadto zawsze jestem podekscytowany odkrywaniem nowych rajdów, a Łotwa będzie potrzebować nowych notatek o tempie dla wszystkich. To sytuacja, w której zwykle dobrze sobie radziłem w swojej karierze, więc to także dobry powód i motywacja, aby tam pojechać.

wyjaśnił Ogier
Foto – PhotoMS

Szef zespołu Jari-Matti Latvala powiedział.

A jeśli weźmiemy pod uwagę, że jego szansa na przetestowanie samochodu zawsze miała być na fińskich drogach, teraz będzie to mocne przygotowanie do Rajdu Finlandii. Wierzymy więc, że jest to dla Samiego kolejna odpowiednia okazja do poprowadzenia naszego samochodu Rally1, a także będzie to wspaniała rzecz dla jego fanów i samego wydarzenia. Mimo to, jak powiedzieliśmy wcześniej, nie będziemy nakładać na niego żadnej presji ani oczekiwań co do wyników: chcemy po prostu zobaczyć, jak zaadaptuje się do samochodu i spróbuje zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Jesteśmy mocno zaangażowani w rozwój młodych kierowców na przyszłość, a także w maksymalizację naszych obecnych wyników: dlatego nadal sprowadzamy na Łotwę cztery samochody, a teraz skorzystamy z okazji, aby Sébastien był tam razem z Kalle, Elfynem i Takamoto. Seb był jak dotąd bardzo mocny w tym roku, a biorąc pod uwagę, że mistrzostwa są tak zacięte, chcemy wykorzystać całą siłę i doświadczenie, jakie mamy, aby utrzymać walkę.

Podobne tematy