Foto-PhotoMS
ERC

Paddon wygrywa odcinek otwarcia.

Hayden Paddon, obrońca tytułu mistrzowskiego rozpoczyna pierwszy dzień Królewskiego Rajdu Skandynawii BAUHAUS od zwycięstwa na dzisiejszego wieczoru na otwierającym superodcinku specjalnym w Karlstad uzyskując na 2,23-kilometrowym etapie czas 1 minuta i 45,6 sekundy.

Właściwie jazda była bardzo spokojna, przyjemna i płynna. Nie było na granicy limitu, mogło być szybciej, ale skończyliśmy.

powiedział Paddon

Mads Østberg by drugi traca zaledwie 0,3 sekundy i by lepszy od Martina Sesks o jedn sekundę. Simone Tempestini odnotował czwarty czas przed Jon Armstrongiem.

Andrea Mabellini był siódmy, a za nim plasowali się wielokrotni mistrzowie świata FIA w rallycrossie Johan Kristoffersson i Oliver Solberg

Na początku zaczęło padać, więc nie poddałem się, bo bardzo łatwo jest popełnić błąd. Dzisiejszy wieczór nie ma znaczenia, jutro walka na pełnych obrotach

wyjaśnił Solberg
Foto – PhotoMS

Miko Marczyk stracił ważne sekundy gdyż uderzył w kamień co spowodowało chwilowy brak kontroli nad autem, za nim plasowali się Isak Reiersen, Efrén Llarena, Frank Tore Larsen i Filip Mareš.

Mareš miał niespokojny start po tym, jak mechanicy ACCR Toyota Dolák pospieszyli, aby naprawić cieknący wąż, i według niego nie podejmował w związku z tym żadnego ryzyka podczas etapu.

Pełna lista klasyfikacji po OS1

TUTAJ

Podobne tematy