Foto - PhotoMS
WRC

Katsuta wycofuje się z walki

Takamoto Katsuty po błędzie Neuvilla awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednakże już po odcinku OS 9 był zmuszony wycofać się z dalszej rywalizacji o podium z powodu problemu ze skrzynią biegów.

Kierowca Toyoty dokonał awaryjnych napraw Yarisa podczas południowego przegrupowania i zmiany opon, ale wkrótce po rozpoczęciu pierwszego przejazdu przez Monte Lerno stało się jasne, że wystąpił problem.

Odpadnięcie Katsuty zapewniło Dani Sordo awans na ostatnie miejsce na podium. Ustanowił czwarty najszybszy czas na Monte Lerno, ale do Tänaka brakuje mu 1:48,7 s. więc teoretycznie kierowca nie ma szansy na lepszy wynik.

Grégoire Munster był najwolniejszy z samochodów Rally1, ale jego kolega z zespołu M-Sport, Adrien Fourmaux, otrzymał ostrzeżenie.

Problem z hamulcami spowodowany zepsutym stabilizatorem spowolnił kierowcę M-Sport na ostatnim etapie porannej pętli i był on zmuszony do wymiany przewodu hamulcowego w strefie opon, spóźniając się sześć minut i dojeżdżając na linię startu Monte Lerno późno.

Przedni stabilizator zepsuł się. Potem poruszał się po zawieszeniu, więc uderzył w rurę hamulcową. Więc straciłem hamulce. Dlatego naprawdę zwalniałem przez ostatnie 10 kilometrów, a nawet więcej.

wyjaśnił Fourmaux

Podobne tematy