Foto - PhotoMS
WRC

Neuville najszybszy na odcinku testowym na Sardynii

Lider punktowy Rajdowych Mistrzostw Świata, Thierry Neuville, ustanowił najszybszy czas na odcinku próbnym Rajdu Włoch Sardynii, jednakże sam kierowca nie wykazywał zbyt dużego zrozumienia dla organizatorów co wywołało dużo dyskusji oraz wiele frustracji.

Ten odcinek próbny jest po prostu absurdalny. Faceta, który to wymyślił, należy zwolnić, ale dzisiaj, nie jutro.

Nie możemy tam nic zrobić, nie możemy nic pracować, więc wyruszenie na etapy, nie wiedząc, jak radzi sobie samochód w warunkach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas czyszczenia, będzie bardzo wymagające, ale tak właśnie jest, dlatego staramy się zachować nadzieję.

mówi Neuville

Ott Tänak, był drugi najszybszy wyprzedzając Ogiera, zaledwie 0,6 s wolniejszy od Neuville, a zapytany o pętlę otwierającą etapy, odpowiedział.

Zdecydowanie dużo więcej frajdy niż ten. To będzie wymagające. Jest też trochę krótszy, więc będzie po prostu bardziej intensywny.

Takamota Katsuta i Grégoire Munster byli jedynymi kierowcami, poza Neuville i Tänakiem, którzy wykonali trzecie przejazdy

Daniego Sordo, ale nie był też pod wrażeniem przygotowania na odcinku próbnym.

Tak, więc to w zasadzie test Myszki Miki, więc nie wiem, co mogę po tym czuć, ale nie mogę się doczekać rajdu.

Foto – PhotoMS

Pierre-Louis Loubet ustanowił szósty najszybszy czas w klasyfikacji generalnej, tuż za swoim byłym kolegą z zespołu M-Sport Adrienem Fourmaux w wiodącym Fordzie Puma.

Drugi w mistrzostwach Elfyn Evans uzyskał dopiero ósmy czas i był drugim najwolniejszym samochodem w Rally1, przed Munsterem, któremu brakowało 3,6 s tempa.

Kierowca Toyoty był o 2,4 s wolniejszy od Neuville’a i był zaniepokojony poziomem przyczepności, z jakim będzie musiał się zmierzyć.

Mam nadzieję, że na odcinkach będzie trochę większa przyczepność niż na odcinkach specjalnych, ale nie jestem pewien, czy tak się stanie.

powiedział Evans

Teemu Suninen był trzeci najszybszy z załóg WRC2, tracąc kolejne 0,4 s do Zaldivara, który stara się odzyskać siły po wypadku w Portugalii. Lider mistrzostw WRC2 Yohan Rossel uzyskał dopiero siódmy czas i był o 3,2 s wolniejszy od Loubeta.

Pełny rezultat testowego –>TUTAJ<–

Podobne tematy