Foto - Rovanperä FB
WRC

Rovanperä wypada z drogi na SS11

Lider Rajdu Portugalii Kalle Rovanperå ulega wypadkowi na SS11 tym samym tracąc szanse na zwycięstwo w rajdzie. Całkiem niedaleko lider WRC2 Oliver Solberg miał podobną sytuację i także odpadł z rywalizacji o zwycięstwo w swojej klasie.

Kierowcy udzielili informacji dla DirtFish.

Szczerze mówiąc, nawet nie wiem zbyt wiele. Muszę sprawdzić pokład i w ogóle, bo notatka, nie powiedziałbym, że jest zbyt optymistyczna, jest całkiem bliska tej właściwej. Jedyny powód, jaki przychodzi mi na myśl, to to, że rozproszyły mnie cienie na prostej i nie wiedziałem, gdzie jestem, więc po prostu zahamowałem za późno. Całkiem prosty zakręt i z jakiegoś powodu po prostu zahamowałem za późno. To był dość prosty błąd. Nie mieliśmy żadnych chwil wcześniej. Rozmawialiśmy z Jonne [Halttunenem, pilotem], że kiedy wszystko jest w porządku i samochód dobrze się prowadzi, tempo takie jak rano nie wydaje się zbyt ryzykowne. Wcześniej nic, tylko jedno hamowanie, które przegapiłem.

wyjaśnia Rovanperä
Foto – WRCcom

Myślę, że właściwie samochód jest w porządku. Gdybyśmy mogli go wydobyć, myślę, że nadawałby się do jazdy. Mimo że było to dość szybkie miejsce, wypadek na zewnątrz wygląda na niewielki, więc myślę, że z samochodem wszystko w porządku.

dodał

Podobne tematy