Foto - Sordo FB
WRC

Sordo najszybszy na testowym w Rajdzie Portugalii

Dani Sordo okazał się najszybszym kierowcą na 4,61 km odcinku testowym przed Rajdem Portugalii uzyskując czas 2 minut i 51,2 sekundy wyprzedzając kolegów z zespołu Ott Tänaka i Thierry Neuvilla.

Warto podkreślić, że to pierwszy start w tym roku w Rundzie WRC tak niezwykle doświadczonego kierowcy, co tylko pokazuje dalszy potencjał pomimo braku startów.

Podoba mi się ten start. Wsparcie pochodzi z domu, drogi są ładne, atmosfera jest miła i osiągam tutaj dobre wyniki. To może być dobry weekend.

powiedział Sordo

Hyundai uzyskał wynik 1-2-3 w teście próbnym Baltara, przy czym Ott Tänak był o pół sekundy gorszy od Sordo, a lider mistrzostw Thierry Neuville tracił kolejne 0,4 s.

Neuville podczas swojego pierwszego przejazdu doznał niefortunnego wypadku, pies wbiegł na środek odcinka testowego i pomimo jego najlepszych wysiłków, aby przy dużej prędkości podjąć działania unikające, Neuville nie był w stanie uniknąć przejechania go.

Foto- WRCcom

Sébastien Ogier był najlepiej uplasowany na czwartej pozycji Toyoty, tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniejszy od Neuville.

Dwa lata temu również miałem tutaj dobrą pozycję startową, ale był to dość katastrofalny rajd, z wieloma problemami, przebiciami opon i drobnymi zdarzeniami. Chcę spróbować to naprawić w ten weekend, chcę zrobić to lepiej. Zawsze miałem dobry kontakt z Portugalią, niesamowitą publiczność, więc cieszę się, że tu jestem. Plan jest taki, aby naprawić to, co zrobiłem źle dwa lata temu.

Powiedział Ogier

Gus Greensmith był najszybszym zawodnikiem WRC2, mając 0,3 s przewagi nad innym byłym kierowcą M-Sport, Pierre-Louisem Loubetem.

Pełne wyniki znajdują się –>TUTAJ<–

Podobne tematy