Foto - PhotoMS
ERC

Bonato odnosi kolejne zwycięstwa w ERC Canarias

Yoann Bonato odniósł dziś zwycięstwa w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, bezbłędnie spisując się w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy wyprzedzając swojego rodaka Mathieu Franceschi i Alejandro Cachón.

Zwycięstwo Bonato było pierwszym zwycięstwem Citroëna C3 Rally2 w tegorocznej edycji ERC, ale drugim zwycięstwem Michelin w 2024 r. Dzięki Škodzie Fabia Rally2 Franceschi, również na oponach Michelin, francuski producent zwiększa swoją przewagę w nowych na rok 2024 Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA o Dostawcy opon.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Staraliśmy się cisnąć tak mocno, jak to możliwe, a wynik był idealny dla nas, zespołu, opon i samochodu. To była trudna druga pętla, w której temperatura była wyższa, ale wszystko było w porządku. W tym roku organizujemy tylko trzy wydarzenia w ERC i jeśli uda nam się wygrać każde z nich, powinno być idealnie. Jednak dzisiaj rano z tak małą różnicą musieliśmy rozpocząć nowy rajd. I zadziałało.

powiedział Bonato
Foto – PhotoMS

Franceschi przyznał, że musiał oprzeć się pokusie zaatakowania Bonato, pięciokrotnego mistrza Francji na asfalcie, w zamian za jego pierwsze zwycięstwo w ERC.

Próbowaliśmy zachować dobry rytm i dobre wyczucie, aby zobaczyć, czy da się naciskać z Bonato. Ale wymagało to zbyt wiele, aby podjąć zbyt duże ryzyko, więc dla punktów postanowiliśmy uspokoić sytuację, jechać drogą i dojechać do mety. To niesamowite, nigdy nie spodziewaliśmy się takiego wyniku na Gran Canarii, ponieważ jest to wydarzenie wyjątkowe, w przeciwieństwie do Tarmaca w jakichkolwiek innych mistrzostwach, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi. Czasami ważne jest, aby myśleć o mistrzostwach, więc postępowaliśmy zgodnie z planem.

powiedział na mecie Franceschi
Foto – TG MotorPhoto

Alejandro Cachón zdobył ostatnie miejsce na podium w swojej Toyocie GR Yaris Rally2, pokonując Diego Ruilobę o 2,7 sekundy, a Jose Antonio Suarez zajął piąte miejsce.

Hayden Paddon rozpoczął drugi etap na trzecim miejscu, ale Nowozelandczyk musiał zadowolić się szóstym miejscem, ponieważ jego Hyundai i20 N Rally2 wyposażony w Pirelli miał problemy z podsterownością.

Foto – TG MotorPhoto

Nie bez powodu, czułem się dobrze. Nie mam nic więcej. Samochód porusza się i ślizga. Piękno ERC polega na tym, że przychodzą do nas reprezentanci kraju i trzeba ich pokonać i utrzymać w tyle.
Ten weekend był niezwykle konkurencyjny, prawdopodobnie jeden z najbardziej konkurencyjnych, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Nie takiego rezultatu oczekiwaliśmy, ale nie z powodu braku prób. Czapki z głów przed Hiszpanami, nie mieliśmy złego weekendu, ale patrząc na wynik, wygląda to źle. To zasługa mistrzostwa.

wyjaśnił Paddon

Jon Armstrong zajął siódme miejsce w swoim Fordzie Fiesta Rally2 po wcześniejszych problemach z interkomem. Mads Østberg odrobił problemy z hamulcami i zajął ósme miejsce, a mieszkaniec Wysp Kanaryjskich Yeray Lemes zajął dziewiąte miejsce, jedno miejsce przed Austriakiem Simonem Wagnerem.

Pełna lista znajduje się –>TUTAJ<–

Podobne tematy