Foto - PhotoMS
WRC

Neuville broni pierwszej pozycji, Evans atakuje.

Szansa Thierry’ego Neuville’a na pierwsze miejsce w Rajdzie Chorwacji coraz bardziej robi się realna, kierowca od samego rana odpiera ataki Evansa i na koniec dnia utrzymuje trochę większa przewagę niż w piątek. Ogier stracił trochę do lidera, aczkolwiek strata 11,6 sekundy może być realna do odrobienia podczas niedzielnych czterech odcinków specjalnych.

Wszyscy trzej kierowcy Hyundaia mieli po dwie opony twarde, dwie miękkie i dwie mokre, podczas gdy trio Toyoty wybrało cztery opony miękkie i dwie mokre. To dało przewagę Toyocie, gdy na pierwszych dwóch etapach popołudniowej pętli padał deszcz, powodując wilgoć na niektórych odcinkach.

To nie jest duża przewaga, ale mieliśmy wspaniały dzień. Mimo niezbyt doskonałego doboru opon, byliśmy w stanie obronić naszą pozycję

wyjaśnił Neuville
Foto – PhotoMS

Evans przyznał, że przynajmniej w sobotę po prostu nie był w stanie dorównać szybkiemu tempu Neuville’a.

Co mogę powiedzieć? To był dobry dzień. Dobra jazda, ale nie do końca mogłem dotrzymać kroku Thierry’emu

powiedział Evans

Czwarte miejsce nieco ugruntował po południu Ott Tänak. Na wszystkich czterech sobotnich popołudniowych odcinkach był szybszy od Adriena Fourmaux, zwiększając swoją przewagę nad wiodącym samochodem M-Sport do 19,9 s.

Walczyliśmy z Ottem przez ostatnie dwa dni, więc walka z mistrzem świata była naprawdę pozytywna. Chciałem go pokonać, ale jesteśmy trochę w tyle, więc do następnego razu

wyjaśnił Fourmaux

Takamoto Katsutą z Toyoty na szóstym miejscu, trzecim Hyundaiem Andreasa Mikkelsena na siódmym miejscu i Fordem Pumą Grégoire’a Munstera na ósmym miejscu sprawiły, że przez cały dzień spokojnie utrzymywali się na swoich pozycjach.

W klasie WRC2 bez zmian, Gryazin prowadzi z przewagą ponad 40 sekund nad kolegą z zespołu a trzecie miejsce zajmuje Lopez tracąc prawie 2,5 minuty.

Foto – PhotoMS

Pełna lista znajduje się –>TUTAJ<–

Podobne tematy