WRC

Neuville i Evans prowadzą w rajdzie Chorwacji

Elfyn Evans i Thierry Neuville toczą niezwykle zaciętą walkę o zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji i na koniec piątkowych wzmagań mają identyczny czas, tuż za nimi uplasował się Ogier tracą zaledwie 6,6 sekundy straty do obu kierowców.

Jeszcze w pierwszym porannym przejeździe Neuville miał przewagę nad Evansem trochę ponad 10 sekund, jednakże szósty odcinek specjalny był pechowy dla lidera, gdyż przebił oponę co spowodowało stratę dziesięciu sekund. Po siódmym przejeździe to Evans wskoczył na fotel lidera mając przewagę zaledwie 1,6 sekundy, jednak Neuville pojechał dużo lepiej ostatni etap i ponownie uzyskał prowadzenie w rajdzie.

Foto – PhotoMS

Jestem naprawdę rozczarowany, ponieważ można było tego uniknąć, ale tak właśnie jest. Miałem trudności ze znalezieniem motywacji po długim odcinku drogi i czasie straconym na poprzednim etapie

powiedział Neuville

Tuż za czołową parą Sébastien Ogier zmiażdżył rywali na ostatnim etapie dnia, wygrywając ósmy etap z niesamowitą przewagą 9,2 s i tym samym rozpoczynając rywalizację o zwycięstwo. Francuz cały dzien borykał się podczas jazdy z zanieczyszczeniami jakie były na drodze naniesione przez rywali jadących przed nim, a mimo tego powoli odrabiał straty do liderów i przed pierwszą sobotnią pętlą traci on tylko 6,6 sekundy.

To był dla nas trudny dzień ze względu na pozycję na drodze, tego się spodziewaliśmy. Więc możliwość nadrobienia tak dużej straty dziś wieczorem jest naprawdę pozytywna.

powiedział Ogier

Ott Tänak w końcu był w stanie odjechać od Adriena Fourmaux w walce o czwarte miejsce w piątkowe popołudnie, po wprowadzeniu kilku poprawek w ustawieniach, które pozwoliły uzyskać lepszą równowagę podczas jazdy.

Na ostatnich trzech odcinkach mieliśmy równe przejazdy. Trudno naprawdę naciskać, brak pewności co do równowagi, ale przynajmniej było bardziej spójne. Niezbyt dobrze, ale lepiej niż rano.

wyjaśnił Estończyk
Foto – PhotoMS

Takamoto Katsuta był zaskoczony swoim tempem na piątkowym ostatnim etapie, jednak był to rozczarowujący dzień.

Nie wiem, dlaczego czas był całkiem w porządku. Nie wiem też, dlaczego byłem taki wolny na pozostałych odcinkach. Bardzo dziwny.

powiedział Katsuta

Nikolay Gryazin zaliczył dominujący występ i prowadził w klasie WRC2 z czasem 31,1 s przed Rosselem, wygrywając pięć z ośmiu piątkowych etapów . Trzecie miejsce w klasyfikacji WRC2 zajmuje Lopez, jednak traci do lidera już ponad dwie minuty.

Pełna lista wyników znajduje się –>TUTAJ<–

Podobne tematy