Foto - PhotoMS
WRC

Ogier najszybszy na odcinku testowym w Chorwacji

Sebastien Ogier pokazał, że nie zardzewiał pomimo nieregularnych startów i to on uzysk najlepszy czas na odcinku testowym przed rozpoczynającym się Rajdem Chorwacji wyprzedzając kolegę z zespołu Elfyna Evansa i kierowcę Hyundai Motorsport Thieryy Neuville.

Ogier jak większość kierowców z klasy Rally1 przejechał odcinek testowy trzy razy, a swój najlepszy czas uzyskał podczas drugiej próby i z wynikiem 1 minuta 55,7 sekund był najszybszy. Evans stracił zaledwie 0,7 sekundy a Neuville 1,4 sekundy.

Hyundai narzucił tempo już w pierwszych przejazdach, a Ott Tänak był początkowo najszybszy na pierwszym przejeździe, ale ostatecznie stracił 1,4 identycznie jak jego kolega zespołowy Neuville.

Foto – PhotoMS

Być może to nie moment, aby być naprawdę pewnym siebie, biorąc pod uwagę początek roku. Postaramy się być skuteczni w ten weekend. Pierwszym celem jest czysty weekend, ale tak samo było w Kenii

powiedział Tänak

Adrien Fourmaux po raz kolejny pokazał, że potrafi być liderem zespołu M-Sport, tracąc 2,5 sekundy do Ogiera.

Takamoto Katsuta w trzecim Toyota GR Yaris Rally1 był siódmy, ze stratą 3,5 s do tempa, podczas gdy Grégoire Munster z M-Sport był ostatnim z samochodów klasy Rally1

Foto – PhotoMS

Rajd Chorwacji już w Rajdzie 2 był dla mnie bardzo trudny, a w Rajdzie 1 wszystko toczy się jeszcze szybciej. Nie jest źle z samochodem; Byłem zbyt ostrożny, ale jestem całkiem pewny siebie.

powiedział Munster

W klasie WRC2 najszybszy był Rossel z czasem 2 minuty 2,6 sekundy przed Gryazin który stracił zaledwie 0,4 sekundy i Lopez z czasem 2 minuty i 3 sekundy.

Jedyny kierowca z Polski Jakub Matulka (zdjęcie poniżej) startujący w JWRC uzyskał czas 2 minuty 14,6 sekundy i to dało mu dziewiąte miejsce w klasie JWRC

Foto – PhotoMS

Pełna lista wyników znajduje się –> TUTAJ <–

Podobne tematy