Foto - PhotoMS
ERC

Cais najlepszy na odcinku otwarcia Rajdu Węgier

Erik Cais został bohaterem wygrywając odcinek otwarcia w nowym sezonie 2024 w Rajdowych Mistrzostwach Europy i to on uzyskał najlepszy czas na szutrowym super odcinku Királyszentistván przed Martinem Laszlo i Heyden Paddon.

Wynik Czecha to minutę i 47,8 sekundy wystarczył, aby wyprzedzić o 0,1 sekundy Laszlo oraz 0,8 sekundy broniącego tytułu Mistrza Europy Paddona.

To była dobra zabawa, ale piękne etapy czekają jutro.

powiedział Cais

Mathieu Franceschi był czwarty najszybszy, a za nim uplasowali się Miklós Csomós i Efrén Llarena. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili wielokrotny mistrz Rumunii Simone Tempestini, Andrea Mabellini, Philip Allen i Simon Wagner.

Foto – PhotoMS

Pomimo uderzenia w betonowy blok Jon Armstrong w swoim Fordzie Fiesta Rally2 był 11. najszybszy, o jedno miejsce przed kierowcą Toyoty GR Yaris Rally2, Mārtiņšem Seskiem. Następni byli Kristóf Klausz i wyposażony w Hankook Filip Mareš.

Foto – PhotoMS

Pierwsza runda sezonu ERC 2024 będzie kontynuowana jutro, w sobotę, 15,30-kilometrowym testem Hegyesd rozpoczynającym się o 09:48 czasu lokalnego.

Mads Østberg nie wystartuje w wyścigu po tym, jak trafił do szpitala z powodu infekcji płuc. Choć Norweg znajduje się już w fazie rekonwalescencji, nakazano mu odpocząć, a nie gonić za kolejnymi zwycięstwami w Rajdzie Węgier.

Pełna lista znajduje się –>TUTAJ<—

Podobne tematy