Foto - PhotoMS
ERC

Sezon ERC za rogiem – przypominamy nowe zasady.

Samochodowe Rajdowe Mistrzostwa Europy 2024 zbliżają się wielkim krokiem, przypominamy nowe reguły jakie są wprowadzone od tego sezonu do zawodów.

Kolejność przejazdów.

Podczas rywalizacji na nawierzchni asfaltowej kolejność przejazdów będzie taka sama jaką kierowcy zdobyli podczas klasyfikacji. W przypadku zawodów na luźnej nawierzchni kolejność ta będzie odwrotna.

Odstępy czasowe przejazdów.

Załogi ERC1 będą startować w odstępach dwóch minut na pierwszym etapie. W kolejnym etapie pierwsza piętnastka wystartuje w odstępach dwóch minut a pozostałe w odstępach jedno minutowych.

Foto – PhotoMS

Wydłużenie czasu przegrupowania.

Czas przegrupowania na Power Stage został wydłużony o dziesięć minut czyli będzie trwał aż 50 minut, ma to na celu umożliwienia zawodnikom Junior ERC na wystartowanie w pierwszej kolejności.

Dostawcy opon.

Każdy dostawca opon będzie w stanie zdobywać punkty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy ,a dwa najlepiej sklasyfikowane samochody Rally2 będą liczone w klasyfikacji końcowej.

Foto – PhotoMS

Fiesta.

Promotor ERC, firma WRC Promoter GmbH, wprowadziła Fiesta Rally3 Trophy w ramach sojuszu z producentem samochodów M-Sport Poland.

Podobne tematy