Foto - PhotoS
ERC

Johansson w pełnej rundzie ERC

Mille Johansson ogłosił w mediach społecznościowych, że w sezonie 2024 będzie rywalizował w pełnej rundzie Mistrzostw Junior ERC.

Młody Szwed pokazał się z bardzo dobrej strony startując w drugiej rundzie Mistrzostw Świata WRC podczas Rajdu Szwecji wygrywając w swojej kategorii, jednakże kierowca postanowił się skupić na występach w rundach Europejskich.

Rajd Szwecji zdecydowanie przekroczył oczekiwania. To był mój pierwszy rajd samochodem z napędem na cztery koła i pierwszy raz w zawodach WRC. Włożyliśmy dużo wysiłku, szczególnie w przygotowania przed wyścigiem, co pozwoliło nam być dobrze przygotowanym. Nie mogę się doczekać tegorocznego sezonu FIA ERC. Jest wiele nowych wydarzeń, z których nie mamy żadnego doświadczenia, a rywalizacja wygląda na naprawdę konkurencyjną. Zakończymy cały sezon w nowiutkim Oplu Corsie i będziemy kontynuować naszą wspaniałą współpracę z IKsport. Będziemy także mogli jeździć Oplem po szutrze, czego wcześniej nie robiliśmy

powiedział Johansson
Foto – PhotoMS

W zeszłym sezonie rywalizowaliśmy w Junior ERC, traktując to jako rok nauki na ten rok. Naszym celem jest zdobycie tytułu mistrza. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku będzie Królewski Rajd Skandynawii BAUHAUS, który odbędzie się w Szwecji. W zeszłym roku mieliśmy tam dobre tempo, a w tym roku wydaje się, że nabraliśmy jeszcze większej prędkości. Zawsze fajnie jest rywalizować w Szwecji przy wielkim wsparciu publiczności i wydaje mi się, że dodaje to dodatkowej pewności siebie.

dodał

Mistrzostwa Juniorów ERC składają się z sześciu rund na Węgrzech, Gran Canarii, Szwecji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Podobne tematy