Foto - PhotoMS
ERC

Koniec nie zrozumiałej ery Hybrydowej

Decyzja FIA o rezygnacji z napędu hybrydowego w klasie Rally1 została podjęta pomimo podpisanego we wrześniu kontraktu na utrzymanie dostaw jednostek do WRC aż do 2026 roku.

Lider Grupy Roboczej WRC David Richards powiedział, że trwają negocjacje mające na celu zawarcie kontraktu z Compact Dynamics pod koniec tego sezonu.

Powiedzmy po prostu, że jest to obecnie kwestia do rozwiązania i w ciągu najbliższych kilku tygodni wyjaśnimy tę kwestię pomiędzy różnymi stronami.

powiedział David Richards
Foto – PhotoMS

Blamberger powiedział, że był zaskoczony posunięciem, które w jego odczuciu zamykało drogę do potencjalnego przyspieszenia przejścia na elektryfikację.

Jeśli chodzi o jasną ścieżkę do elektryfikacji i pokazanie chęci redukcji emisji CO2, decyzja ta jest niezrozumiała. Jest tak, jak jest. Oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zakończyć nasze zlecenie najlepiej i najbardziej profesjonalnie.

powiedział Blamberger
Foto – PhotoMS

Blamberger nie ukrywa frustracji takim posunięciem i powiedział dla DirtFish

Jak możesz sobie wyobrazić, mój zespół i ja jesteśmy bardzo rozczarowani tą decyzją. Na podstawie negocjacji, które odbyliśmy we wrześniu 2023 r., ustaliliśmy, że program hybrydowy zostanie przedłużony do końca 2026 r.

Podobne tematy