Foto - PhotoMS
WRC

Fourmax, to był dobry wynik

Adrien Fourmaux z M-Sport w 71 Rajdzie Szwecji zajął ostatnie miejsce na podium, co był bardzo dużym osiągnięciem jakiego kierowca dokonał w swoim drugim starcie sezonu 2024. Fourmaux zapewnił sobie pierwsze w historii podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Po zakończeniu Rajdu Szwecji Francuz był w bardziej refleksyjnym nastroju.

Istnieje duża różnica. Pracowaliśmy nad wieloma różnymi rzeczami, nad sobą, nad tym, jak podejść do rajdu, jak go zbudować itp. Ale pewność siebie wróciła w 2023 roku. Teraz jesteśmy naprawdę przygotowani na udział w Rajdzie 1. Myślę, że w 2022 roku było na to po prostu za wcześnie.

powiedział Fourmaux w rozmowie z DirtFish
Foto – PhotoMS

Jednak pomimo odnowionej pewności siebie, lider zespołu M-Sport nie daje się ponieść emocjom. Jego podium w Szwecji było czymś bardzo wyjątkowym, aczkolwiek on i M-Sport znają dokładne cele jakie są wyznaczone na sezon 2024.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że stanę na podium przed drugą połową sezonu. ięc znalezienie się teraz na podium po drugim rajdzie jest naprawdę dobre. Ale to tak naprawdę nie zmienia celu sezonu. Nadal [po prostu] chcę wycisnąć maksimum z każdego rajdu. Jeśli kolejne podium pojawi się później, stanie się później. Ale to już był dobry krok i po każdym rajdzie nadal chcę zachować pewność siebie i na niej budować

dodał Francuz
Foto – PhotoMS

Podobne tematy