Foto - PhotoMS
WRC

Abiteboul – to my musimy dokonać zmiany

Powrót mistrza świata z sezony 2019 do Hyundaia nie przebiegł jak dotąd zgodnie z planem, a Tänak otwarcie mówił, że powinien popełniać mniej błędów po swojej stronie.

Szef zespołu Hyundaia, Cyril Abiteboul uważa, ze trzeba dopasować i20 N Rally1 do kierowcy,a nie na odwrót.

Myślę, że sposób, w jaki prowadzi samochód, obnaża problem, ale obnaża słabość samochodu i nic więcej. Nie kładźmy tego na odwrót. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to naprawić tę słabość, rozwiązać ten problem, który występuje już od jakiegoś czasu. Ponieważ jednak naszym zdaniem samochód spisał się tak dobrze w Monte Carlo, Tänak był w stanie popchnąć pewne obszary, których nie osiągał dwa lata temu, gdy jeździł tym samym samochodem z tym samym oprogramowaniem. Więc przede wszystkim musimy to uporządkować. Nie zostanie to rozwiązane tutaj [w Szwecji]. Nie trzeba tego tutaj rozstrzygać, ponieważ warunki przyczepności są zupełnie inne, więc nie powinien tutaj cierpieć w taki sam sposób, jak w Monte Carlo.

wyjaśnia Abiteboul
Foto – PhotoMS

Sposób jazdy Estończyka ujawnił słabość samochodu, którą można teraz naprawić z korzyścią dla wszystkich kierowców zespołu a jego uwaga do oprogramowania auta była bardzo cenna co pokazała tylko jak duży potencjał ma ten kierowca.

Podobne tematy