Foto - PhotoMS
WRC

Lappi zwiększa przewagę, dramat Katsuty

Esapekka Lappi zwiększył swoją bezpieczną już przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Adrienem Forumauxem do 1 minuty i 24,3 sekund po sobotniej porannej pętli. Trzeci w stawce jest Elfyn Evans tracąc do lidera 1 minute i 40,5 sekundy.

Pierwszy poranny przejazd nic nie wskazywał na to aby walka pomiedzy Lappim i Katsuta miała się zakończyć, zwłaszcza po tym iż Japoński kierowca po OS9 tracił tylko 0,9 sekundy do lidera majac z drugiej strony bezpieczną przewagę nad Fourmauxem ponad 1 minute i 34,3 sekundy.

Foto – PhotoMS

OS10 wszystko zmienił, Katsuta, który walczył z Lappim popełnił błąd, który kosztował go bardzo dużo czasu po tym jak utkwił w głębokim śniegu, na dodatek w miejscu gdzie nie było publiczności, która by pomogła w odkopaniu auta.

Tym samym Fin zyskał bardzo dużą i bezpieczną przewagę nad Fourmauxem i Evansem, która pozwoliła mu na bardziej bezpieczna jazdę bez podejmowania zbędnego ryzyka.

Naprawdę mi przykro z powodu Taka. W zeszłym roku miał świetną prędkość, w tym roku może nawet lepszą. Wielka szkoda. Ale takie rzeczy mogą się zdarzyć. Banki mogą być Twoim przyjacielem, dopóki nie zaczniesz z nich korzystać zbyt często. To będą długie dwa dni.

powiedział Lappi
Foto – PhotoMS

Oliver Solberg bardzo dobrze jadąc unikając zbędnego ryzyka utrzymał przewagę Sami Pajari, który awansował na drugie miejsce w klasie WRC2, który bronił się dzielnie przed napierającym Karthonenem.

Mam bardzo duża przewagę, więc nie widzę sensu aby ryzykować

powiedział Solberg po porannej rundzie

Thierry Neuville przesunął się na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, jednakże teoretycznie nie ma szansy na wskoczenie nawet na najniższy stopień podium, o ile żaden z rywali nie popełni dużego błędu

Niewiele lepiej, jeśli mam być szczery. Po prostu nie mogę tego uruchomić. Próbuję ścigać konfigurację na każdym etapie. Nie jest to tajemnicą, zrobiłem tylko jeden shakedown bez problemów i nie miałem czasu na sprawdzenie niektórych ustawień. Na koniec straciliśmy domofon na ostatnim odcinku

powiedział Neuville
Foto – PhotoMS

Pełna lista wyników po OS11 znajduje się >>>TUTAJ<<<

Podobne tematy