Foto - PhotoMS
WRC

Fourmaux, to był dobry rajd.

Adriena Fourmaux od sezonu 2024 reprezentuje barwy M-Sport za kierownicą Forda Puma Rally1 Hybrid i jego głównym celem podczas Rajdu Monte Carlo było dowiezienie auta do mety. Richard Millener, szef zespołu dał jasno do zrozumienia, że auto ma dojechać w całości nie dalej niż na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Nowy kierowca sprostał wymagania zespołu i ukończył rywalizację na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej wyprzedzając między innymi Andreasa Mikkelsena z Hyundai Motrosport oraz Katsuta Takamoto jadącego Toyotą GR Yaris Rally1.

Stworzyliśmy platformę, która umożliwiła dalszy rozwój. W piątek dobrze się bawiliśmy, w sobotę trochę sobie radziliśmy, a w niedzielę musieliśmy naciskać, aby utrzymać piątą pozycję. To naprawdę pozytywne. Od zeszłego roku nauczyłem się trochę lepiej zarządzać wydarzeniami. To właśnie chciałem zrobić w Monte i zrobiliśmy – wydaje się, że sprawdza się to również w Rajdzie 1, więc jestem z tego całkiem zadowolony.

powiedział w wywiadzie dla DirtFish Fourmaux
Foto – PhotoMS

Są miejsca, w których może brakować nam wydajności. Musimy jednak zrozumieć, czy to pochodzi ode mnie, czy od opon. Czy nie jestem zbyt wymagający dla opon? Albo samochód? Musimy się temu przyjrzeć, ale myślę, że w takich miejscach jak Col de Turini (suchy asfalt) mogliśmy być szybsi. Muszę trochę więcej pojeździć, żeby lepiej poznać samochód i stwierdzić: «OK, w tym stanie to działa…» Właśnie wróciłem z Rally2, potem testy [przed zawodami] w Rally1, potem rajd. Myślę, że wyszło dobrze, nie sądzę, że moglibyśmy zrobić lepiej.

wyjaśnia kierowca

M-Sport po tym jak Ott Tänak powrócił do Hyundai Motorsport na sezon 2024 zatrudnił dwóch nowych kierowców i można powiedzieć, że zespół od nowa buduje nowy team, przed którym jest jeszcze długa droga.

Przed Monte przeszedłem dwa dni testów – w przeszłości chłopaki jeździli cały czas. Z pewnością dzisiaj młodym kierowcom brakuje nam niektórych dni testowych [ze względu na rygorystyczne przepisy dotyczące testów]. Przed Szwecją muszę znaleźć wyczucie samochodu na śniegu, to najważniejsze. Jeśli chodzi o inne rajdy, mam kilka obszarów, które chciałbym poprawić

dodał
Foto – PhotoMS

Podobne tematy