Foto - PhotoMS
WRC

Idealny Neuville i klucz do zwycięstwa

Thierry Neyville po bardzo zaciętej walce od samego początku Rajdu Monte Carlo 2024, gdzie niejednokrotnie zmieniał się lider, wykazał się pełna determinacją i opanowaniem, które obróciło się w zwycięstwo. Od pierwszych odcinków specjalnych Neuville rywalizował z Ogierem i Evansem, jednakże podczas niedzielnych odcinków specjalnych pokazał, ze jego stan umysłu jest na dużych obrotach, a perfekcyjna jazda pozbawiła rywali złudzeń kto był najlepszy w tym rajdzie.

Foto – PhotoMS

Po zakończeniu sezonu 2023 fani Neuvile mogli czuć pełen niedosyt, Belg pokazywał się z bardzo dobrej strony, aczkolwiek drobne błędy pozbawiały go zwycięstwa. W Monte Carlo było odwrotnie, wyglądało na to, że kierowca Hyundaia miał cały czas kontrole nad tym co robi, a sam kierowca w rozmowie z DirtFish wypowiadał się tak.

Przez cały weekend czułem, że mam kontrolę. Być może mieliśmy moment, w którym trochę spóźniliśmy się na hamowanie, ale mimo to udało nam się pokonać zakręt. To był jedyny moment, jaki mieliśmy w ten weekend, a poza tym naprawdę czułem, że mam kontrolę. Byliśmy w doskonałej harmonii z samochodem. Żwirowa załoga również wykonała dobrą robotę, więc to również jest naprawdę ważne. Kiedy to wszystko się połączy, takie występy są możliwe.

mówi Neuville

Wielu obserwatorów nie raz powtarzało, że jeżeli kierowca dobrze zrozumie się z samochodem to jego sukces jest gwarantowany, czy te właśnie zrozumienie z autem u Belga nastąpiło właśnie teraz, sam zainteresowany odpowiada.

Nie wiem. Nawet dla nas było zaskoczeniem, że spisał się tak dobrze, że samochód spisał się tak dobrze w każdych okolicznościach, z którymi w zasadzie mieliśmy do czynienia w ten weekend.

Foto – PhotoMs

Fanów Neuvilla było widać na każdym kroku, co też często motywuje kierowców do większej mobilizacji i skupienia, a co często za tym idzie mnie popełnianych błędów a więcej perfekcyjnych przejazdów takich jakie miały miejsce podczas sobotnich i pełnej dominacji w trakcie niedzielnych przejazdów.

Zaliczyliśmy dobry etap. To była… perfekcja. Już w zeszłym roku walczyliśmy o zwycięstwo w Japonii, zanim doszło do wypadku. Wygraliśmy Rajd Europy Środkowo-Wschodniej; prędkość była tam już w zeszłym roku. Jednak celem jest połączenie wszystkiego w jedną całość, wszyscy ciężko pracują, aby osiągnąć świetne wyniki i czuję, że jesteśmy na dobrej drodze.

wyjaśnił Neuville

Neuville od 2014 roku startuje z Hyundai, czy kierowca potrzebował aż dziesięciu lat aby opanować porozumienie pomiędzy sobą a autem, na to wygląda, że 35 latek właśnie osiągną ten stan

Foto – PhotoMS

Podobne tematy