Foto - PhotoMS
WRC

Mikkelsen – te samochody są bardzo szybkie

Andreas Mikkelsen po powrocie do najlepszej klasy rajdowej już po odcinku testowym wykazał swoją opinię na temat aut Rally 1 i tego jak bardzo jest nimi zachwycony.

Te samochody są tak szybkie, pamiętam, jak jeździłem samochodem w sezonie 2018–2019, ale to jest o krok więcej. To po prostu bardzo różni się od tego, do czego przywykłem przez ostatnie pięć lat. Czuję, że hamuję za późno, ale potem muszę ponownie dodać gazu, a potem hamować drugi raz, ponieważ granice są w innym miejscu niż te, do których jestem przyzwyczajony. Więc myślę, że moim wyzwaniem w ten weekend będzie próba szybkiego zrozumienia ograniczeń, ponieważ obecnie testowanie jest ograniczone. Ale jazda jest przyjemna, przyjemna i naprawdę szybka.

wyjaśnił Mikkelsen

Norweski kierowca liczy na trudne warunki, co jego zdaniem dały by mu większą szansę na rywalizacje o czołowe pozycję, jednakże Rajd w prognozach przewiduje suche nawierzchnie.

Wrażenia w samochodzie są naprawdę dobre. Podczas testu znasz swoje punkty odniesienia podczas hamowania, ale teraz chodzi o to, aby naciskać i uzyskać dobre wyniki już przy pierwszym przejeździe. To zajmie trochę czasu, ale wiem po sobie, że dzisiaj trochę się z tym prześpię, obudzę się [w czwartek] i nagle, może to już jest.

dodał

Podobne tematy