Foto - Creighton FB
WRC

Creighton potwierdza sezon WRC2

William Creighton potwierdził udział w siedmiu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC2 i zadebiutuje podczas Rajdu Szwecji już w miesiącu lutym.

Rajdowy Mistrz Świata Juniorów Creighton zrobi znaczący krok w swojej karierze w sportach motorowych, potwierdzając swój udział w serii WRC2 w rozpoczynającym się sezonie za kierownicą M-Sport Ford Fiesta Rally2.

Foto – Creighton FB

Zdobycie tytułu Junior WRC w zeszłym roku zapewniło nam naprawdę dobry program WRC2, na który czekaliśmy dzięki fantastycznej nagrodzie oferowanej przez M-Sport Poland i Pirelli. Ale dzięki wsparciu Motorsport Ireland Rally Academy udało nam się wydłużyć naszą kampanię do siedmiu rund w 2024 roku i jest to po prostu niewiarygodna szansa, którą Liam i ja jesteśmy zdeterminowani, aby jak najlepiej wykorzystać.

mówi Creighton.
Foto – Creighton FB

Jestem niezwykle zaszczycony, że mogę kontynuować tę podróż wraz ze mną w Motorsport Ireland Rally Academy i reprezentować Irlandię na światowej scenie. Nie mogę wystarczająco podziękować im i moim partnerom za całe ich wsparcie. Jestem również zachwycony możliwością kontynuowania mojej długoterminowej współpracy z Liamem Reganem, wspólnie odnieśliśmy wielki sukces przez cały 2023 rok i oboje jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem sezonu 2024.

dodał

Creighton może pochwalić się dynamiczną i pełną sukcesów karierą w sportach motorowych, sam ierowca wierzy, że ma odpowiednie podstawy, aby móc zmierzyć się z jedną z najbardziej konkurencyjnych serii na świecie.

Maciej Woda, Dyrektor M-Sport Polska także wyraził swoją opinię.

To dla mnie przyjemność widzieć Williama wkraczającego do samochodu Rally2 po zwycięstwie w Junior WRC w zeszłym roku. Dołączył do Juniors trzy lata temu i obserwowanie jego postępów i przejścia z niedoświadczonego młodzieńca w dojrzałego kierowcę, zdolnego wygrywać rajdy na każdej nawierzchni, było czymś wspaniałym do oglądania. Zarówno William, jak i Liam to wspaniałe postacie, więc na pewno będzie nam ich brakować w Junior WRC, ale wszyscy będziemy ich obserwować i będziemy śledzić ich kolejne kroki w karierze. Życzymy Williamowi i Liamowi wszystkiego najlepszego i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy ich na scenach.

Podobne tematy