Foto - PhotoMS
ERC

M-Sport Poland z ambitnymi planami na 2024

Fiesta Rally3 Trophy obejmie pięć rund ERC i zapewni swojemu zwycięzcy finansowany przejazd na przyszłoroczną rundę Rajdów Europy Środkowo-Wschodniej w ramach mistrzostw świata w Fiesta Rally3.

Wszyscy kierowcy będą używać opon Pirelli o tej samej specyfikacji i paliwa Gulf Race. Obie firmy oferują pakiety ze zniżkami.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Fiesta Rally3 Trophy będzie mógł skorzystać z finansowanego wpisu na platformie CER.

Fiesta Rally3 jest mile widzianym dodatkiem do wydarzeń ERC od czasu jej premiery w 2021 roku. Wyraźnie okazuje się atrakcyjna, zarówno pod względem wysokich osiągów, jak i niższych kosztów eksploatacji. Dlatego z wielką przyjemnością witamy zawodników Fiesta Rally3 Trophy na pięciu rundach mistrzostw Europy w 2024 roku. Nie mamy wątpliwości, że Fiesta Rally3 Trophy odniesie duży sukces i zapewni kolejną zachętę do rywalizacji w ERC

powiedział Iain Campbell – Menedżer mistrzostw ERC
Foto – PhotoMS

Fiesta Rally3 Trophy to zupełnie nowa seria jednej marki, która, mam nadzieję, pomoże nagrodzić i zachęcić kolejne pokolenie kierowców, których przeznaczeniem jest osiągnięcie szczytu w naszym sporcie. W M-Sport Poland na co dzień mamy kontakt z kierowcami. Serie jednej marki były kiedyś podstawą działalności M-Sport Poland i pamiętam dreszczyk emocji i podekscytowanie widokiem tak wielu utalentowanych kierowców z różnych środowisk. Stało się dla nas oczywiste, że wraz z popularnością Fiesta Rally3 potrzebne jest wsparcie zawodów w stylu trofeów, które pomogą wskazać, kogo powinniśmy wspierać w najbliższej przyszłości. Obecnie obserwujemy niesamowite wyniki Fiesta Rally3 Evo. Jestem pewien, że uczestnicy przyszłorocznego Fiesta Rally3 Trophy będą nadal uzupełniać tę listę

dodał Maciej Woda – Członek zarządu M-Sport Poland

Aby zakwalifikować się do Trofeum Fiesta Rally3, zawodnicy muszą najpierw zarejestrować się w Mistrzostwach FIA ERC3, a następnie przystąpić do serii za pośrednictwem M-Sport Poland.

Podobne tematy