Foto - WRCcom
WRC

Lappi pozostaje w Hyundai na 2024

Esapekka Lappi pozostanie w Hyundai Motorsport w sezonie 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata, jednakże jego starty nie będą miały pełnego wymiaru i będzie startował tylko w wybranych rundach.

Finowi przytrafiły się pewne wpadki, w tym duże wypadki kończące rajdy w Meksyku, Finlandii, Chile i Europie Środkowej, aczkolwiek udało mu się cztery razy stanąć na podium.

Z przyjemnością ogłaszamy kolejny element układanki na rok 2024, w którym Esapekka i Janne pozostaną w naszym zespole na nadchodzący sezon

powiedział Cyril Abiteboul, Dyrektor zespołu Hyundai

Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że mogę kontynuować współpracę z Hyundai Motorsport w sezonie WRC 2024. Czuję się bardzo dobrze w zespole; W zeszłym roku zbudowaliśmy fantastyczne połączenie i pokazaliśmy, że mamy pakiet niezbędny do odniesienia sukcesu. Nadal mam wolę rozwoju i osiągania sukcesów w rajdach samochodowych, a chciałbym wygrywać z tym zespołem. Przyszły rok z pewnością będzie inny i interesujący pod wieloma względami, co zmotywuje mnie do bycia graczem zespołowym, a także do poszukiwania osobistych sukcesów w dążeniu do silniejszego sezonu 2024.

powiedział Lappi

Podobne tematy