Foto - tänak FB
WRC

Tänak powraca do Hyundai Motorsport

Ott Tänak powróci do jazdy w Hyundai Motorsport w przyszłym sezonie po rocznej przerwie, kiedy to reprezentował ich barwy w sezonie 2020/2022.

Pod koniec ubiegłego roku Tänak opuścił Hyundaia na jeden sezon w zespole M-Sport Ford World Rally Team, jednakże decyzja była nie do końca udana, gdyż zespół wzmagał się z duża ilością problemów a Mistrz Świata z 2019 roku nie miał jakichkolwiek szans włączyć się do walki o tytuł.

Sytuacja z pewnością jest zaskakująca zwłaszcza to, ze dwa dni temu Estończyk wygrał Rajd Chile co pokazało, że zespół ma potencjał i auto jest konkurencyjne. Jednakże patrząc wstecz podobna sytuacja miała miejsce gdy Tänak zdobył tytuł Mistrzowski z Toyota a chwile po tym ogłosił odejście do Hyundai Motorsport.

Foto – Tänak FB

Decyzja Tänaka o powrocie do Hyundaia wywoła zdziwienie w sporcie: jego trzyletnia praca za kierownicą i20 przyniosła zaledwie pięć zwycięstw, o jedno mniej z sześciu, które osiągnął w Toyocie w swoim zwycięskim sezonie.

Musimy wzmocnić zespół. Prawdopodobnie wróci ze znajomością innego konkurencyjnego samochodu, a to może tylko pomóc. Zawsze to mówiłem: był najtwardszym kolegą w drużynie, najtrudniejszym do pokonania. To było dla mnie odniesienie, dało mi możliwość od czasu do czasu przewyższenia samego siebie. Nawet jeśli współpraca zespołowa nie zawsze była łatwa, z Cyrilem Abiteboulem na czele zagra w grę i będzie dobrym kolegą z drużyny

powiedział Neuville
Foto – Tänak FB

Podobne tematy