Foto - PhotoMS
ERC

Kreuter okazuje zadowolenie

Norman Kreuter po starcie w Barum Czech Rally Zlín w zeszłym miesiącu nie ukrywa, iż jest zadowolony ze swoich występów w obecnym sezonie.

Zawodnik ERC4 z Niemiec jest jedynym kierowcą, który zdobył punkty we wszystkich dotychczasowych startach w sezonie 2023, co sprawiło że bardzo często udziela wywiadów niejedno krotnie mówiąc.

Jesteśmy ostatnią drużyną, która stanęła na podium, ale wszystko jest w doskonałej formie i jesteśmy zadowoleni [ze zdobywaliśmy punkty w każdym rajdzie, co było moim celem przed rozpoczęciem sezonu]” – powiedział Kreuter podczas końcowego serwisu w Barum Czech Rally Zlín. „Ubiegły rok był trudniejszy ze względu na deszcz, tym razem nie byłem na najwyższym poziomie, więc popełniliśmy kilka błędów i musieliśmy po prostu bezpiecznie sprowadzić samochód do domu na koniec, nie pchając się. Jesteśmy szczęśliwi, że tu jesteśmy, samochód spisał się idealnie i wszystko jest w porządku.

Mimo, że nie każdy przejazd był czysty to zawodnik nie ukrywa swoich błędów i otwarcie o nich opowiada.

W niedzielę zakręciliśmy się na pierwszym etapie, utknęliśmy w trawie i musieliśmy zostać wypchnięci, więc straciliśmy tam 50 sekund” – powiedział Kreuter. „W sobotnie popołudnie mieliśmy wielkie „aha”. Hamowałem przed prawym czwartym zakrętem, wszystko się zamykało, a my byliśmy wszędzie. Doszło też do lekkiego dotknięcia po nawrocie [w sobotni poranek], mieliśmy trochę za dużą prędkość, co kosztowało mnie dużo czasu. Ale ten rajd był świetną zabawą, był bardzo trudny, ale bardzo zabawny.

Do końca sezonu pozostał już tylko Rajd Węgier, Kreuter na chwile obecną zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Podobne tematy