Foto - PhotoMS
ERC

Zacięta walka w ERC Junior

Walka o tytuł Mistrzowski nabiera rozmachu a jego efekty będziemy mogli zobaczyć podczas Rajdu Węgier, który odbędzie się na początku października. Ostatni rajd sezonu 2023 wyłoni nowego Mistrza w klasie ERC Junior a obecna sytuacja i różnica zaledwie czterech punktów pomiędzy kierowcami podkreśla jaki to był zacięty sezon.

Pretendentami do tytułu są Norbert Maior i Roberto Daprà, jednakże do zdobycia jest wciąż 30 punktów co oznacza iż teoretycznie trzeci w klasyfikacji generalnej Ole Nore Jr też dołączy do walki o tytuł.

To nie jest najlepszy wynik, ale to minus jedno wydarzenie [w mistrzostwach] i miejmy nadzieję, że to nasz minus, ponieważ nie jest wspaniale kończyć na czwartym miejscu pod względem walki o mistrzostwo. Tak właśnie jest i nauczyłem się, że gdy coś nie idzie tak, jak planowałeś, lepiej tak pozostać i nie robić dodatkowych rzeczy, aby osiągnąć to, czego nie możesz

powiedział Maior
Foto – PhotoMS

Na pewno awaria podczas testów nie była dla nas pomocna, ale skończyliśmy Barum i teraz będziemy przygotowywać się do Rajdu Węgier, ponieważ będzie dużo walk z takimi zawodnikami jak Timo [Schulz], Daprà i miejmy nadzieję, że Nore przyjdą, więc z pewnością będzie to walka do oglądania

dodał

Czwarty w klasyfikacji generalnej Viktor Hansen traci do lidera 24 punkty, jednakże walka o tytuł nie będzie realna, aczkolwiek ma wciąż szansę zdobyć miejsce na podium.

Podobne tematy