Foto - PhotoMS
ERC

Oprea liczy na więcej

Cristiana Oprea po raz kolejny pokazała, że potrafi zdobywać punkty w rywalizacji podzczas Rajdowych Mistrzostw Europy co definitywnie podkreśliła zdobywając dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej podczas Barum Czech Rally Zlin.

Teraz chce wykorzystać swój występ w przedostatniej rundzie ERC 2023 jako platformę dla pełnej kampanii europejskiej w 2024 r.

Podobnie jak podczas moich poprzednich kilku występów w ERC, moim celem było zdobycie większej liczby miejsc, tym razem w Rally4, ponieważ w końcu udało nam się poczynić postępy. To wspaniały samochód i cieszę się każdym kilometrem, który nim przejeżdżam. Przez ostatnie kilka lat skupialiśmy się na ADAC Opel e-Rally Cup, ale teraz przed nami pełny sezon ERC, a podczas Barum musieliśmy przygotować się na przyszły rok.

powiedziała Oprea
Foto – PhotoMS

Wystartowaliśmy w tym rajdzie w zeszłym roku i było to bardzo dobre doświadczenie, a w ciągu ostatnich kilku lat, od Rzymu w 2019 r., bardzo skupiałem się na asfalcie, głównie ze względu na kwestie budżetowe i musiałem wybierać pomiędzy dwiema powierzchniami. Również w ADAC Opel e-Rally Cup jeździmy tylko na asfalcie, więc dla mnie to oczywisty wybór. Ale w przyszłym roku naszym głównym celem są także rajdy szutrowe, ponieważ naszym głównym celem jest pełny sezon ERC i już zaczęliśmy nad tym pracować z naszymi sponsorami i kilkoma nowymi partnerami, którzy dołączyli do naszej historii.

dodała

Podobne tematy