Foto - PhotoMS
ERC

Paddon z dużymi ambicjami na sezon 2024

Niedawno koronowany mistrz Hayden Paddon chce w przyszłym sezonie wrócić do Rajdowych Mistrzostw Europy, ale bardziej interesuje go dominacja w zawodach niż zdobycie kolejnego tytułu.

Kierowca Hyundaia z Nowej Zelandii wygrał jednak tylko jeden rajd, a zwycięstwo w pierwszej rundzie w Portugalii skłoniło go do rozegrania meczu o mistrzostwo z przewagą punktową na początku wyścigu.

Paddon został pierwszym kierowcą spoza Europy, który na początku tego miesiąca został mistrzem ERC w Barum Rally Zlín, mimo że drugiego dnia urwał mu tylne prawe koło.

Foto – PhotoMS

Prawdopodobnie skłaniam się bardziej w stronę ponownego startu w ERC, a rzeczą, którą chciałbym wrócić i zrobić, jest to, że teraz, gdy zdobyliśmy mistrzostwo, to wrócić i zdominować rajdy – spróbować wygrać jak najwięcej rajdów, ile zdołamy możemy, nie martwiąc się o mistrzostwo, tak jak zrobiliśmy to w tym roku. Po prostu idź na całość. Prawdopodobnie to by mnie zainteresowało, ale jeśli pojawią się możliwości gdzie indziej, na pewno rozważymy wszystkie opcje. Uwielbiałem Szwecję – to był niesamowity rajd z niesamowitymi etapami, organizacją i w ogóle. Barum Rally – może nie są to moje ulubione odcinki, ale atmosfera, ludzie i pasja są tam ogromne. To samo z Wyspami Kanaryjskimi. Portugalia, kiedy jesteś w tym słynnym regionie Fafe… Mógłbym porozmawiać o każdym rajdzie z osobna, po prostu bardzo chciałbym mieć szansę, aby być bardziej konkurencyjnym w każdym z nich

powiedział Paddon w rozmowie z DirtFish
Foto – PhotoMS

Być może WRC2 wydawałoby się logicznym posunięciem po zwycięstwie w ERC, ale Paddon uważa, że ten drugi bardziej odpowiada jego potrzebom.

Z punktu widzenia mediów, dla Hyundai New Zealand i naszych fanów w kraju, udział w rajdzie ERC jest według mnie lepszą wartością w porównaniu z WRC2

doał

Podobne tematy