Foto - PhotoMS
ERC

Widłak liderem ERC3

Igor Widłak zaznaczył swój powrót do Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 12 miesięcy po zdobyciu tytułu ERC3, prowadząc po pierwszym etapie w swojej kategorii w Barum Czech Rally Zlín.

Chociaż należący do M-Sport Poland Ford Fiesta Rally3 należący do Armstronga został poważnie uszkodzony, zarówno on, jak i jego pilot Cameron Fair zdołali samodzielnie wydostać się z samochodu, zanim zgodnie ze zwyczajową procedurą zostali zabrani do szpitala na profilaktyczne badania lekarskie.

W oświadczeniu M-Sport Poland czytamy:

Jon i Cameron przejechali swoją Fiestą Rally3. Oboje wyszli z samochodu bez obrażeń, ale zostali zabrani do szpitala na badania profilaktyczne. Chcielibyśmy podziękować organizatorom, sędziom, FIA i ERC za szybkie myślenie i pomoc.

Widłak stwierdził, że to był „bardzo trudny dzień” i dodał:

Byłem szczęśliwy aż do chwili, gdy Jon się rozbił. Mam kontakt z Jonem, jest w szpitalu i mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku. Straciłam całe dzisiejsze szczęście, koncentrację i wszystko. Mam nadzieję, że wkrótce wróci. U mnie dzisiaj wszystko jest w porządku, nie jeżdżę rok i ciężko mi wrócić. Muszę zbudować swoją pewność siebie i w ogóle.

Starania Jakuba Matulki o więcej punktów ERC3 zakończyły się, gdy został zmuszony do wycofania swojej Fiesty z powodu problemów ze sterowaniem na SS2.

Foto – PhotoMS

Podobne tematy