Foto Tänak FB
WRC

Dramat Tänaka i Laubeta

To nie jest dobry początek Rajdu Finlandii dla zespołu M-Sport po tym jak Ott Tänak i Pierre-Louis Loubet odpadli już po trzecim odcinku specjalnym.

W aucie Estończyka zespół się silnik a Loubet urwał tylne koło w swoim aucie Ford Puma Rally.

Tänak był liderem rajdu po wieczornym czwartkowym odcinku specjalnym, jednakże już w piątek rano był zmuszony oddać prowadzenie obrońcy tytułu mistrzowskiego Kalle Rovanpära, który mimo iż zajął trzecie miejsce na pierwszym odcinku specjalnym to jego rezultat pozwolił mu na objęcie fotela lidera.

Odcinek Lankamaa okazał się ostatnim nie tylko dla Tänaka ale także dla Loubeta, który na jednym z prawych zakrętów pojechał bardzo szeroko co spowodowało wyjechanie poza drogę a w efekcie urwanie tylnego koła.

W bardzo szybkim miejscu wydaje się, że dotknęliśmy podłoża skalnego lub czegoś na drodze w kompresji. Najwyraźniej złamał osłonę miski olejowej i od spodu widzę, że rozrusznik jest pęknięty. Poza tym nie jest to jasne, ale widzę, że olej silnikowy się skończył, a silnik jest wyraźnie uszkodzony. Jest całkiem prawdopodobne, że gdzieś jest dziura w silniku, więc myślę, że ten rajd powinien zostać zakończony

wyjanił Tänak

Tänak miał również problemy z silnikiem w Estonii, rozpoczynając rajd z pięciominutową karą po zmianie jednostki po odcinku testowym co automatycznie wyeliminowało go z walki o podium.

Mistrz świata Rovanperä prowadzi rajd z przewagą 2,2 sekundy nad kolegą z zespołu Elfynem Evansem, a trzeci jest Thierry Neuville

Podobne tematy