Foto - Neuville FB
WRC

Neuville najszybszy po porannej pętli.

Thierry Neuville już na pierwszym piątkowym odcinku specjalnym wskoczył na fotel lidera w Rajdzie Estonii i na koniec porannej pętli uzyskał przewagę 6,8 sekundy nad broniącym tytułu mistrzowskiego Kalle Rovenaprä za którym uplasował się Elfyn Evans.

Neuville miał chwile grozy na odcinku Raanista, który jest uważany za najszybszy odcinek w rajdzie i dosłownie na milimetry minął słup telegraficzny co mogło zakończyć jego dalszą rywalizację.

Trochę się tam zmagałem. Kiedy nawierzchnia jest twarda, przyczepność jest naprawdę niska, a ja walczyłem z tym, cały czas traciłem tył. Kilka szerokich zjeżdżalni, ale dobrze się bawiłem! Szczerze mówiąc, mogło być lepiej, ale dobrze się bawimy, a samochód nie jest taki zły

powiedział Neuville

Broniący tytułu Rovanperä nie ma ułatwionego zadania gdyż to on jedzie jako pierwszy i czyści drogę dla innych co nie zawsze sprzyja zawodnikowi.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Nie było łatwo – cisnąłem bardzo mocno na każdym etapie. Ten był szybszy. Jest jeden duży skok na dużej drodze i możesz usłyszeć trzask kości na karku, gdy uderzenie jest tak duże.

powiedział Rovanperä
Foto – Rovanperä FB

Evans robił co mógł aby dorównać koledze z zespołu jednakże na koniec porannej pętli traci do niego 6,2 sekundy i 13 sekund do lidera.Evans robił co mógł aby dorównać koledze z zespołu jednakże na koniec porannej pętli traci do niego 6,2 sekundy i 13 sekund do lidera.

Szczerze mówiąc, nie jest to dobre uczucie. Po prostu nie mogę go obrócić tak, jak chcę, w trudnej minucie

oznajmił Evans
Foto – Evnas FB

Lappi miał problemy z hybrydą na porannym odcinku, aczkolwiek pokazał wole walki i przed zjazdem do alei serwisowej zajmuje czwarte miejsce tracąc tylko 1,3 sekundy do Evansa. Jego kolega z zespołu Suninen jest piaty co tylko pokazuje, ze aż trzy auta Hyundai i20 N Rally1 są w pierwszej piątce.

Co jeszcze mogę zrobić. Jeśli mam dwa rajdy, mam dwa rajdy do przeforsowania. To po prostu niesamowity samochód, jest taki szybki. Nadal potrzebuję trochę nauki, ale naprawdę dobrze się bawię

wyznał Suninen

Miejscowy bohater Ott Tänak wygrał do tej pory wszystkie etapy, jednakże z powodu kary 5 minut za wymianę silnika zajmuje dopiero 31 miejsce.

Z jakiegoś powodu straciliśmy silnik w połowie. Ale wygląda na to, że wraca, więc powinno być OK

powiedział Tänak

Podobne tematy