Foto - PhotoMS
WRC

Rajd Estonia 2023 – podstawowe informacje

Rajd Estoni jest częścią Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Świata czwarty rok z rzędu a odcinki specjalne należą do bardzo szybkich i lubianych przez wszystkich kierowców w stawce.

Na starcie w tym roku zobaczymy łącznie 53 załogi w tym 8 aut Rally1, aż 26 samochodów Rally2 w tym 23 WRC2 oraz 16 samochodów Rally3 z czego 9 Junior WRC.

Rally1

Teemu Suninen poprowadzi auto Rally1 z napędem hybrydowym po raz pierwszy i dołączy do Thierry’ego Neuville’a i Esapekki Lappi w pierwszym z dwóch potwierdzonych startów z Hyundaiem.

W zespole Toyota Racing zobaczymy trzy auta i do dwóch etatowych kierowców Elfyna Evansa i lidera mistrzostw Kalle Rovanperä dołączy Takamoto Katsuta pod nieobecność Sebastiena Ogiera.

Ott Tänak i Pierre-Louis Loubet będą reprezentować barwy M-Sport

WRC2

Oliver Solberg, który niedawno wygrał Bauhaus Royal Rally Of Scandinavia będzie rywalizował głownie z kolegą zespołowym Andersem Mikkelsenem który wygrał podczas swojego ostatniego występu na Sardynii. Sami Pajari z Toksportu również będzie się liczył w tej walce. Emil Lindholm przesiądzie się z Skody Fabia RS Rally2 do Hyundaia i20 Rally2 co zapewne będzie dla niego nowym doświadczeniem

Foto – PhotoMS

WRC juniorów

William Creighton jest faworytem do tytułu, wygrywając zarówno w Szwecji, jak i na Sardynii obecne jest liderem klasyfikacji generalnej z dużą przewagą punktową.

Laurent Pellier z trzecią pozycją w generalce traci 33 punkty do lidera, jednakże i on nie odda punktów bez walki do której też dołączył niespodziewanie Grégoire Munster mający tylko jeden start w obecnym sezonie.

Harmonogram znajdziecie >>> TUTAJ <<<

Lista startowa >>>TUTAJ <<<

Podobne tematy