Foto-PhotoMS
ERC

Armstrong liczy na więcej.

Jon Armstrong, który wraz z Julia Thulin wystartowali w Bauhaus Royal Rally Of Scandinavia reprezentując barwy GN Motorsport przy współpracy z MRF Tyres nie ukrywa, że jest głodny dalszych startów autem Rally2.

28- latek zajął jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej i jest liderem w klasyfikacji Junior ERC a w najbliższym występie jaki będzie miał miejsce w Rally di Roma Capitale może sięgnąć po tytuł mistrzowski.

Zapytany o perspektywę ponownych startów autem Rally2 w ERC, Irlandczyk powiedział>

Nie jestem pewien w tym roku, ale w przyszłym chciałbym awansować. Tempo poprawiło się podczas rajdu, a my zbliżyliśmy się i bardziej komfortowo z tym tempem. Oczywiście zawsze jest jakaś część ciebie, która chciała być trochę bliżej, ale realistycznie właśnie do tego zmierzaliśmy. Mam nadzieję, że jeśli uda nam się zrobić coś innego w przyszłości, będziemy mogli zbliżyć się jeszcze bardziej, ponieważ wiele rzeczy było nowych.

Foto – PhotoMS

Będziemy wiedzieć, kiedy lista zgłoszeń się zamknie, ale powrót do Fiesta Rally3 na Rally di Roma Capitale powinien być naprawdę przyjemny, ponieważ polujemy na mistrzostwa. Ten rajd uzmysłowił mi, że osobiście muszę przyspieszyć, więc będzie to szansa na jeszcze większą naukę i rozwój. Mam nadzieję, że będziemy mieli dobrą rywalizację

wyjaśnił Armstrong

Kierowca został zapytany o różnice pomiędzy Fordem Rally3 a Rally2, a w odpowiedzi usłyszeliśmy.

Na pewno wchodzisz w coś szybciej, więc być może będziesz musiał trochę bardziej powstrzymywać się w niektórych zakrętach, w niektórych sytuacjach. Prawdopodobnie największą różnicą jest zawieszenie, ponieważ samochód Rally2 ma o wiele większy skok, a ruch jest wyraźniejszy, to zupełnie inny ruch podwozia i to najtrudniejsza rzecz do nauczenia.

Foto – PhotoMS

Podobne tematy