Foto - PhotoMS
ERC

Paddon – tak chce wygrywać rajdy.

Hayden Paddon podkreśla, że nie zamierza stawiać swoich interesów na pierwszy miejscu biorąc udział w walce o tytuł mistrzowski a jego przewaga 34 punktów na drugim w stawce kierowca oznacza tylko dobrą realizację planu.

Paddon i jego pilot Kennard nie zdobyli pierwszego miejsca w czterech ostatnich rajdach, aczkolwiek nie jest to podwód, który by miał zamartwiać kierowcę.

Tak chcę wygrywać rajdy, ale chcę też wygrać mistrzostwa. Nie masz zbyt wielu okazji, by spróbować zdobyć mistrzostwo Europy. Próbujemy zrobić coś, czego nie robiono wcześniej od 70 lat, jeśli chodzi o zwycięstwo]poza Europą. To jest wielki cel, który wspierają moi sponsorzy i osoby wspierające. Samolubna strona mnie mówi, po prostu idź i wygraj kolejny rajd, ale to coś więcej niż ja i John, jest wielu ludzi, którzy nam pomagają

wyjaśnia Paddon
Foto – PhotoMS

W Szwecji Nowozelandczyk przeszedł od samego początku do ataku w swoim aucie Hyundai i20 N Rally2 i po mimo wygrania sześciu odcinków specjalnych załoga zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej przegrywając z miejscowym bohaterem Oliverm Solbergiem.

Oczywiście zbyt często zajmujemy drugie miejsce, ale gdybyś powiedział nam:„ zająłbyś drugie miejsce za Oliverem na początku rajdu ”, zajęlibyśmy to. Byłoby miło stoczyć trochę więcej walki, ale musieliśmy upewnić się, że nie popełniliśmy głupich błędów i upewnić się, że zdobędziemy punkty. Zwycięstwo na Power Stage było jedynym celem tego popołudnia, po prostu dbanie o opony i samochód oraz trochę nacisku na Power Stage. Na szczęście się udało

dodał
Foto – PhotoMS

Podobne tematy