WRC

Latvala ponownie za kierownicą

Jari-Matti Latvala podczas Secto Rally Finland zawiesza swoje stanowisko i obowiązki w zespole Toyoty i postanawia czynnie brać udział w rajdzie i poprowadzi jeden z samochodów Toyota GR Yaris Rally1.

Latvala jest niezmiernie doświadczonym kierowcą mającym na swoim koncie 209 startów jednakże od roku 2020 kiedy zaczął sprawować funkcje w Toyota Gazoo Racing nie brał czynnie udziału w żadnych zawodach.

Cóż, historia zaczęła się, jak sądzę, po zakończeniu sezonu 2022, kiedy byłem w Japonii i rozmawiałem z„ Morizo ”(Akio Toyoda), naszym prezesem. Powiedziałem, że moim marzeniem było doświadczyć samochodu Rally1, ponieważ w ciągu ostatnich 20 lat doświadczyłem wszystkich samochodów World Rally i wszystkich ewolucji tych samochodów, ale nie mam doświadczenia z Rally1, a chciałbym doświadczyć to zanim skończę 40 lat. Morizo powiedział:„ Tak, musimy to zrobić, zróbmy to! ”Nie zgodziliśmy się jednak, kiedy to zrobimy. Potem, w tym sezonie, mieliśmy czwarty samochód do wynajęcia i nagle, już na początku roku, Akio powiedział: „Hmm, możemy to zrobić w tym roku, zróbmy to w tym roku!”. przyjedzie na Rajd Finlandii i pomyśleliśmy, że to może być dobry pomysł. Tak było uzgodnione

wyjaśnił Latvala
Foto – WRCcom

Moim celem jest uśmiech po każdym etapie a jeśli znajdziemy się gdzieś pomiędzy pierwszą piątką a pierwszą dziesiątką, będę naprawdę szczęśliwy. Pójdę z jednym dniem testowym, wskoczę do samochodu i od razu pojadę na imprezę. Nie jest łatwo wsiąść do samochodu mając tylko jeden dzień testowy. Ale tak czy inaczej, chodzi bardziej o doświadczenie i czerpanie z niego przyjemności. Nie buduję nowej kariery jako kierowca. Musimy przyjść z nastawieniem, że jesteśmy tutaj, aby się cieszyć i dzielić pasję do rajdów oraz wielkie emocje. Dlatego jeśli powiem, że jesteśmy gdzieś pomiędzy pierwszą piątką a pierwszą dziesiątką, to naprawdę osiągnęliśmy nasz cel.

dodał

Podobne tematy