Foto-WRCcom
WRC

Neuville zdyskwalifikowany z Safari Rally Kenya

UWAGA: Neuville zdyskwalifikowany z Safari Rally Kenya

Thierry Neuville został zdyskwalifikowany z Safari Rally Kenya w niedzielę wieczorem po tym, jak stewardessy stwierdziły, że Belg prowadził nielegalne czynności rozpoznawcze podczas rajdu.

Na oficjalnej stronie WRC. com czytamy

Kierowca Hyundai Motorsport zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, ale został zdyskwalifikowany przez stewardów po przesłuchaniu w bazie rajdowej w Naivasha.

Stewardzi podsumowali wnioski z raportu otrzymanego od sekretarza oczywiście zainicjowanego niezależnie przez organizatorów Safari Rally. Wskazała ona przypadki zauważenia osoby nieupoważnionej, która po rekonesansie poruszała się po trasach, które w trakcie rajdu będą wykorzystywane jako odcinki specjalne.

Osoba ta przebywała na terenie prywatnym bez zezwolenia i została zatrzymana przez funkcjonariuszy w dwóch różnych miejscach w dwa różne dni. Dowody przedstawione stewardom wskazywały na powiązania tej osoby z Neuville.

Zapytany, Neuville natychmiast przyznał stewardom, że wiedział o zidentyfikowanej osobie i że poprosił tę osobę o pomoc w zidentyfikowaniu konkretnych problemów (obszarów, w których poruszyły się skały) na niektórych odcinkach specjalnych.

Artykuł 35.4.2 Regulaminu Sportowego FIA WRC 2023 stanowi, że: Po opublikowaniu Regulaminu Uzupełniającego tylko za wyraźną zgodą Dyrektora Zawodów i Działu Rajdowego FIA każda osoba związana ze zgłoszoną załogą może podróżować na lub na trasie odcinka specjalnego rajdu (z wyjątkiem pieszych). Zasada ta obowiązuje do momentu zakończenia tego odcinka specjalnego, otwarcia go dla ruchu publicznego i zaprzestania wykorzystywania go w ramach rajdu.

Podobne tematy