Foto - WRCcom
WRC

Katsuta zaskoczony.

Takamoto Katsuta przyznał, że jago rolka podczas odcinka testowego przed Rajdem Safari w Kenii zupełnie go zaskoczyła i nie do końca potrafi wytłumaczyć co się wydarzyło. Kierowca jak i jego pilot nie odnieśli żadnych obrażeń.

Po małym skoku wjeżdżaliśmy w zakręt w prawo. Po wewnętrznej stronie zakrętu było małe wybrzuszenie i samochód od razu zaczął się toczyć. Zasadniczo, kiedy hamowaliśmy, amortyzatory były całkowicie pochłonięte, więc powiedzmy, że nie było już luzu. Nie było skoku zawieszenia, aby uniknąć tego rodzaju nierówności i od razu samochód zaczął się toczyć. Szczerze mówiąc, byłem dość zaskoczony, ponieważ na pierwszych dwóch [shakedown] przejazdach tak naprawdę nic się nie wydarzyło, ale na trzecim od razu coś się wydarzyło.

wyjaśnił Japończyk

Mechanicy zespołu Toyota Gazoo Racing naprawili bardzo uszkodzoną Toyote Yaris GR co oznacza, że załoga będzie mogła kontynuować dalszą rywalizację.

To mój błąd i naprawdę jestem za tym, aby zespół był bardziej zajęty. Wyglądało to bardzo źle, ale inżynierowie powiedzieli mi, że uszkodzenia pod powierzchnią nie są takie złe, a klatka bezpieczeństwa jest w porządku. Będą w stanie to naprawić i jutro będziemy kontynuować.

dodał Katsuta

Podobne tematy