Foto - PhotoMS
ERC

Llarena zmienia auto

Efrén Llarena ogłosił, ze w najbliższym rajdzie Tet Rally Liepāja wystąpi w aucie starszej generacji czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy 2023, w ten weekend.

W obecnym sezonie broniąc tytułu Rajdowego Mistrza Świata Hiszpan startował autem najnowszej generacji Skody Fabia RS Rally2, jednakże postanowił zasiąść ponownie za kierownica starszego modelu Skody Fabia Rally2 Evo.

Pierwsze rajdy zaczynamy nową Škodą RS i szczerze mówiąc nie czułem się dobrze z samochodem i ciężko było mi uzyskać odpowiednie ustawienia, więc postanowił wrócić i myśleć tylko o rajdzie, notatkach na tempo i jeździe na pełnych obrotach. Škoda to niesamowity samochód, jeździ nim wielu kierowców [nadal], a podczas testu czułem, że mogę się zrelaksować i jeździć tak, jak chcę, więc było idealnie. Osiągnęliśmy tutaj naprawdę dobre wyniki w 2022 i 2021 roku i czuję się naprawdę pewnie w tym rajdzie, mimo że trasa jest naprawdę nowa w tym roku. Ale staramy się jechać tak szybko, jak to możliwe, a podczas testów byłem bardzo pewny samochodu.

wyjaśnił Llarena

Llarena i pilot Sara Fernández zajęli drugie miejsce w zespole MRF Tyres w Tet Rally Liepāja w zeszłym sezonie. Obecnie zajmują piąte miejsce w tymczasowej klasyfikacji ERC po trzech rundach.

Podobne tematy