Foto - Mikkelsen FB
WRC

Mikkelsen pełny nadziei

Norweski kierowcaAndreas Mikkelsen ma nadzieję, że zwycięstwo w Rally Italia Sardegna w klasie WRC2 zwiększy jego szanse na dalsze występy w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA w tym sezonie a być może także zaowocuje w przyszłości na start w najwyższej klasie rajdów.

Mikkelsen wspierany przez Toksport Skoda jadący modelem Fabia RS Rally 2 pokazał w tym sezonie, ze potrafi rywalizować z najlepszymi i zdobywać podium, czego wynikiem było trzecie miejsce w Portugalii i pierwsze w Rajdzie Sardynii.

Foto – Mikkelsen FB

Cieszę się, że udało mi się przejść przez to wydarzenie na Sardynii. Ten ostatni etap był trochę szalony z powodu aquaplaningu w błocie i deszczu. To było trudne. Byłem zadowolony z weekendu, nasze podejście było całkiem rozsądne. W tych warunkach, aby cały czas cisnąć na maksa, coś się dzieje. Myślę, że wybraliśmy właściwą strategię i ostatecznie okazało się, że to wystarczyło do zwycięstwa. Zobaczmy, co będzie w następnym wydarzeniu. Muszę usiąść z moimi partnerami po [Sardynia] – taki był plan: zrobimy te dwa wydarzenia, a potem usiądziemy i zobaczymy, co dalej. Mam nadzieję, że za tydzień lub dwa będę wiedział, jakie będzie następne wydarzenie.

wyjaśnił Mikkelsen

Norweski kierowca od czasu wycofania się fabrycznego zespołu Volkswagen nie znalazł miejsca w żadnym fabrycznym zespole WRC

Podobne tematy