Foto - WRCcom
WRC

Katsuta nie może się doczekać Kenii

Kierowca Toyoty Gazoo Racing, Takamoto Katsuta, mówi, że jego tempo w Rajdzie Sardynii wzmocniło jego pewność siebie przed Rajdem Safari Kenii w tym miesiącu.

Kenia to dla mnie dobry rajd. Podoba mi się ten; dobre wyniki w ostatnich dwóch latach. Wydaje mi się, że na Sardynii pokazywałem dobrą prędkość, tempo było dobre od startu w piątek rano: pojechaliśmy dobrze na drugim etapie i miło było być najszybszym. Niestety, w OS8 miałem złe podejście do rozbryzgu wody; było szczególnie głęboko, a ja dojechałem trochę za szybko i musiałem hamować w zapadlisku, więc odnieśliśmy sporo uszkodzeń i nie mogliśmy kontynuować.

powiedział Katsuta
Foto – WRCcom

To było wielkie rozczarowanie i postaram się wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Kiedy wznowiliśmy wyścig w niedzielę, znowu czułem się bardzo dobrze w samochodzie i próbowałem naciskać na Wolf Power Stage. Zdobyliśmy stamtąd trochę punktów i dobrze było zakończyć weekend w ten sposób. Nie mogę się doczekać Kenii i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć tam kolejny dobry wynik w tym roku.

dodał

Szef zespołu Toyoty, Jari-Matti Latvala, poparł Katsutę.

Foto – WRCcom

Takamoto pokazał dobre tempo w ten weekend w tym bardzo wymagającym rajdzie i bardzo się cieszymy, widząc tę prędkość. Było tylko kilka drobnych błędów, które mogą się zdarzyć, i jest to coś, co przyjrzymy się i przeanalizujemy z nim i postaramy się poprawić na przyszłość. Wiemy, że ma szybkość, aby walczyć o podium, a teraz musimy tylko spróbować uzyskać konsekwencję. Ponownie pokazał na Wolf Power Stage z trzecim najszybszym czasem, że kiedy atakuje, prędkość jest tam. Teraz może spodziewać się Kenii, która, jak wiemy, jest jednym z jego ulubionych wydarzeń

Podobne tematy