Foto - PhotoMS.se
ERC

Paddon pod presją

Hayden Paddon lider klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy nie chciał rezygnować z walki o drugie zwycięstwo w tym sezonie, jednakże zdrowy rozsądek poprowadził kierowce na podium.

Dzisiejsze popołudnie było bardziej szorstkie i trochę trudne, ponieważ w pewnym momencie chcieliśmy walczyć o zwycięstwo w rajdzie, ale myśleliśmy też o mistrzostwach, a ty masz aby zarządzać ryzykiem, zarządzaliśmy ryzykiem dzisiejszego popołudnia. Straciliśmy trochę czasu, ale wciąż jesteśmy w zasięgu ręki, więc jutro będziemy wywierać presję i zobaczymy, co się stanie. Nie dam wszystkiego, aby walczyć o zwycięstwo, bardzo ważne jest, abyśmy zdobyli dobre punkty, a drugie miejsce byłoby bardzo dobre. Jest część mnie, która też chce wygrać, jestem kierowcą, więc na pewno na pierwszej pętli będziemy wywierać presję i zobaczymy, czy możemy zmniejszyć stratę, a potem ocenimy.

powiedział Paddon

Paddon ostatecznie ukończył 79 Rajd Polski na drugim miejscu, tracą do Sesksa 39,6 sekundy i wypracował sobie przewagę nad Miko Marczykiem aż 25,3 sekundy.

Podobne tematy