Foto - PhotoMS.se
ERC

Paddon liderem po porannej pętli

Załoga Heyden Paddon / John Kennard jadca autem Hyundai i20 Rally2 wskoczyła prowadzenie w 79 Rajdzie Polski zaliczanym do trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy wyprzedzając zaledwie o 1,4 sekundy Martina Sesks i 22,1 sekundy Josh McErlean

Miałem czysty przejazd, czułem się trochę nieporządny w kilku miejscach. Niesamowite etapy do jazdy – nie ma znaczenia, ile oglądasz na pokładzie, nic nie może cię przygotować. To wielka sensacja.

powiedzia Paddon

Foto – PhotoMS.se

Sesks bardzo dobrze spisywał się na porannych sobotnich odcinkach pewnie prowadząc swoją Skodę Fabia RS Rally 2 regularnie odrabiając straty i awansując aż o dwadzieścia pozycji od piątkowego etapu.

Dobrą rzeczą jest to, że wiem, gdzie przegraliśmy i gdzie możemy zrobić znacznie lepiej. Hayden jest bardziej doświadczony ode mnie, ale opuścimy głowy i skupimy się na następnej pętli

powiedział Sesks

Josh McErlean nie czuł się pewnie na odcinkach, jednakże z oesu na oes nabierał pewności siebie co zaowocowało trzecią pozycja w klasyfikacji generalnej przed zjazdem do serwisu.

Foto – PhotoMS.se

Trudno jest wchodzić w te etapy z nowymi notatkami, ale musimy mu zaufać w 100%! Nieźle jednak dziś rano – za mną wciąż są szybsze samochody

powiedział McErlean

Dużym pechowcem okazał się obecny Mistrz Polski Tom Kristensson, który wpierw na drugim odcinku złapał kapcia w przednim prawym kole i mimo bardzo szybkiej wymiany postanowił chwile poczekać aby przepuścić kolegę zespołowego Madsa Østberga, który rywalizuje o tytuł Rajdowego Mistrza Europy. Niestety to nie był koniec problemów Szweda, na tym samym odcinku pojawił się problem ze zmianą biegów co spowodowało iż załoga spadła na 68 pozycje w klasyfikacji generalnej.

Foto – PhotoMS.se

Trzeci odcinek specjalny okazał się ostatnim dla Kristenssona po tym jak uszkodził zawieszenie w swoim Citroenie C3 Rally2 uderzając w kamień. Załoga postanowiła się z dalszej rywalizacji tym samym kończąc udział w 79 Rajdzie Polski.

Podobne tematy